YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zehir tacirleri suç üstü
Zehir tacirleri suç üstü
10 Ocak 2010 14:24
Adana'da yapılan operasyonda 7 kişi gözaltına alındı

Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri uyuşturucu imalathanesine baskın düzenledi. Konuyla ilgili 7 zanlı gözaltına alındı. Bir istihbaratı değerlendiren polis timleri, yaklaşık 3 ay M.P. liderliğindeki uyuşturucu tacirlerini takibe aldı. Meydan Mahallesi'nde üç katlı apartmanın zemin katını konfeksiyon atölyesi diye kiralayan suç örgütü üyeleri, burada 'metamfetamin' adlı güçlü sentetik uyuşturucu maddeyi üretmeye başladı.

Piyasaya sürülmeye hazırlanan uyuşturucu haplar için polis imalathaneye operasyon gerçekleştirdi. Baskın öncesi mahallede geniş çaplı güvenlik tedbirleri alındı. Özel Harekat timlerinin de katıldığı operasyonda Alman çoban köpeği Angel ve zırhlı araçlar da kullanıldı. Çevredeki halkın meraklı bakışları arasında kapısı kırılarak girilen imalathanede şüpheliler yere yatırılarak etkisiz hale getirildi. 

Çalışmalarda olayla ilgili,  M.P., Y.T.L., Ç.K.P., Ş.B., A.Y., E.U. ve A.C. adlı kişiler kıskıvrak yakalandı. İmalathane ve şahısların evlerinde yapılan aramalarda ise 500 adet sentetik uyuşturucu hap, 10 kilogram beyaz toz, 2 adet ekstacy hap, 270 gram kenevir tohumu ile bol miktarda alete el konuldu.Türkiye'de yeni üretildiği belirtilen uyuşturucu maddenin yurt içi ve dışına gönderildiği kaydedildi.

Polisin ablukaya aldığı sokakta faaliyetleri izleyen mahalle halkı, konfeksiyon atölyesi olarak görülen yerin üç ay önce kiralandığını söyledi. Tekstil makineleri ile donatılan dükkânın önüne lüks araçlarla gelindiğini dile getiren vatandaşlar, uyuşturucu işinin kimsenin aklına gelmediğini bildirdi. Bu arada Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü, başarılı operasyonu gerçekleştiren personeli tebrik ederek, cezerye ikram etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler