YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zanlının kolundaki dövme polisi de şaşırttı
Zanlının kolundaki dövme polisi de şaşırttı
24 Ağustos 2013 11:08
Adana'da bir kuyumcunun camını kırarak altın çalıp kaçmak isteyen iki zanlı, olaydan sonra polis tarafından yakalandı. Zanlıların birinin kolundaki "ne mezardan korkarız ne cezaevinden, kaderimiz neyse onu yaşarız" dövmesi polisi bile şaşırttı.

Edinilen bilgiye göre olay, 21 Ağustos 2013 günü saat 11:25 sıralarında, merkez Yüreğir ilçesi, Dedekorkut Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, bir otomobilin ön plakasına "Evleniyoruz", arka plakasına ise "Mutluyuz" yazısı asan 5 kişi, Çukurova Caddesi'nde bulunan Ruşen Çetinkaya'ya ait Çetinkaya Kuyumculuk önüne geldi.

Otomobilden inen iki kişiden biri elindeki parke taşını kuyumcunun vitrinine atarak camını kırdı. Bir kişi ise kırılan camdan altınları almak istedi. Ancak camın büyük bir gürültüyle patlamasından korkan ve soyulduğunu fark eden Çetinkaya'nın uzaktan kumanda ile vitrinin kepengini indirmesi üzerine altın almadan kaçan zanlılar polisin takibi sonucu olaydan 2 saat sonra yakalandı.

Zanlılar, altınları alamazken ara sokağa park ettikleri otomobil ile kaçmak isterken çıkmaz sokağa döndükleri sırada direğe çarptı. Zanlılar, buna rağmen hızla olay yerinden kaçmaya devam etti. Olayın hemen ardından kuyumcuya gelen polis, çevrede yaptığı araştırmada şahısların Burhan K. (24), Osman E. (18), Mahsun B. (19), S.H. (17) ve ş.A. (15) olduğunu belirledi.

Polis, isimlerin ortaya çıkmasıyla şahısları hemen takibe başladı. Zanlıların Ova Mahallesi'nde olduğunu tespit ederek mahalleye baskın düzenlendi. Yapılan baskında zanlılar kovalamacanın ardından olaydan sadece iki saat sonra yakalandı.

Zanlılardan yaşı küçük olanlar çocuk şube müdürlüğüne götürülürken diğerleri Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği'ne getirildi. Zanlılar burada hırsızlığı bir gün öncesinden planladıklarını ancak cama taş atınca çok ses çıktığı için korkup kaçtıklarını söyledi.

Ayrıca zanlılardan Osman E.'nin kolundaki "Ne mezardan korkarız ne cezaevinden, kaderimiz neyse onu yaşarız" dövmesi polisi bile şaşırttı. Kolunda bu dövme bulunan zanlının polise "Ağabey tutuklanır mıyım" diye sorup ağladığı öğrenildi. Zanlılar, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Bu sırada şahıslardan biri basın mensuplarına "Yandan çekin yakışıklı olsun" dediği görüldü. Bu arada mahkemeye sevk olan zanlılardan Osman E. tutuklanırken diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler