YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zabıtalar yoğun mesaide
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Ulus Yeni Hal'deki iş yerlerini denetledi.
Zabıtalar yoğun mesaide
09 Kasım 2010 / 16:55 Güncelleme: 09 Kasım 2010 / 16:55

Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, ekipler, Ulus Yeni Hal bölgesinin temizlik ve hijyen yönünden denetlerken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı da iş yerlerinde çalışanların sağlık karnelerini gözden geçirerek esnafa uyarılarda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan'ın da katıldığı denetimlerde, bölgedeki balık tezgahları, et ve sakatat satış yerleriyle meyve ve sebze reyonları incelendi. Denetimlerde esnafa dükkan önünde gereksiz işgal yapılmaması, iş önlüğü ve eldiven kullanılması, genel temizliğe kesinlikle uyulması doğrultusunda ikazlar yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, Kurban Bayramı süresince Toptancı Halinin kapalı olması nedeniyle sebze ve meyve hallerinde fiyatla oynanmasını önlemek için Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Küşat Müdürlüğü işbirliğinde yaklaşık 50 kişilik ekiple bölgede denetim yaptıklarını belirtti.

Bayram süresince Büyükşehir Zabıta ekiplerinin görevlerini sürdüreceğini kaydeden Ercan, ekiplerin 24 saat boyunca aralıksız denetimlerine devam edeceğini ifade etti. Ercan, görülen eksikliklerle ilgili esnafın uyarıldığını, aksine davranan iş yerleri için tutanak tutulup Belediye Encümeni'ne sevk edildiğini aktardı. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler