YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zabıta küllük müllük dinlemedi
Bursa'da bir çay ocağında yıkanmak için ocağa alınan küllükler sebebiyle işletmeciye 560 TL ceza yazıldı.
Zabıta küllük müllük dinlemedi
19 Ekim 2009 / 22:10 Güncelleme: 19 Ekim 2009 / 22:20

Sigara yasağı ile ilgili tartışmalar devam ederken, Bursa'da yazılan ilginç ceza işletmeciyi şaşkına çevirdi.

 

Osmangazi ilçesine bağlı Bahar Mahallesi Doktor Sadık Ahmet Caddesi üzerindeki Cihan Tüfenk'e (30) ait çay ocağına gelen bir polis memuru ve bir zabıta memuru ve sağlık görevlisi yıkamak için masanın üzerine bırakılan içi kül dolu kül tablaları gördü. Görevliler işyerinde sigara içildiği gerekçesiyle işlem yapmak istedi. Ancak Çaycı Cihan Tüfenk işyerinde sigara içirmediğini, küllükleri işyerinin önündeki masalardan yıkamak için topladığını belirterek görevlilere itiraz etti. Görevliler, işyeri sahibine işyerinde içi kül dolu 4 adet küllük bulunmuştur yazılı tutanak imzalattırak bunun bir uyarı olduğunu söylediler. Kendisine yapılan uyarıyı dikkate alan Tüfenk bugün işyerine gelen evrakı okuyunca şok oldu. Tüfenk, iş yerinde içerisinde izmarit bulunan 4 adet küllüğün bulunması gerekçesiyle 4207 sayılı yasanın 2. maddesinin 1. bendinin d-fıkrasına aykırı ve 5. maddesinin 2. bendi uyarınca 560 TL para cezasına çarptırıldığını fark etti.   
 

Bir avukata başvurduğunu ve sigara yasağı kanunu ile ilgili tüzükte kül tabağına belirli bir cezanın uygulanması gibi bir hüküm bulunmadığını belirten 2 çocuk babası Cihan Tüfenk, "İki ay önce masanın üzerindeki küllükleri gördüler. Sigara içmekten işlem yapacaklardı fakat itiraz edince uyarı dediler. İçeride sigara içilmesi mümkün değil. Küllükleri, dışarıdaki masalardan toplandım, yıkamaya fırsatım olmadı. Bugün baktım tutanak göndermişler. Bisiklet üzerinde çay satıp para kazanmaya çalışıyorum. Bu parayı ödeyebilecek olsam zaten yanına eleman alırdım yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

Adalet
 // Hasan Hüseyin TEPEKAYA
Adalet yerini bulacaktır inşaallah..Adalete güven Cihan....
23 Ekim 2009 23:28
yuuuuuhh
 // sema
YUH DİYORUM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM....
22 Ekim 2009 21:50
Devlet
 // refik şahan
Yahu bu devletin başındakiler olanları görmüyor mu? Vatan elden gidiyor bunlar garibanın kül tabağı ile uğraşıyor yazık....
20 Ekim 2009 21:56
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler