YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yuvada kalan çocuklar zehirlendi
Yuvada kalan çocuklar zehirlendi
01 Aralık 2010 19:40
Çocuk yuvasında kalan çocuklar gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kahramanmaraş'ta çocuk yuvasında kalan 11 çocuk, baş dönmesi ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Binevler Mahallesi'ndeki Kahramanmaraş Çocuk Yuvası'ndaki çocuklardan 11'i, akşam saatlerinde rahatsızlanarak Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı.

Çocuklardan Kerim Pamuk, Adem Doğan ve Barış Balıkçı ilk müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Ahmet Yabalık, Burak Oluğ, Yusuf İslam, Durdu Mehmet Demir, Mehmet Çoban, Bilal Çoban, Hayriye Öksüz ve Ömer Durmaz adlı diğer çocuklar ise acil servisteki müdahalenin ardından gözetim altında tutuluyorlar.

Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Kadir Dündar, yaşları 4 ila 11 arasında değişen çocukların sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, ''Yoğun bakımda 3 çocuğumuz var. Geldiklerinde durumları kötüydü. Biraz uykuya eğilimleri vardı. Nabızlar düşmüştü. Şu an onları gözlemliyoruz. Bu çocukların solunum, dolaşım ve tansiyonu takip ediliyor. Kendilerine geldiler. Çocukların devam eden şikayetleri yok. Biz yedikleri tavuktan şüpheleniyoruz'' diye konuştu. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler