YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurtta kalan 13 çocuk yemekten zehirlendi
Yurtta kalan 13 çocuk yemekten zehirlendi
17 Mart 2015 23:17
Tokat’ın Niksar ilçesinde yatılı Kur'an kursunda yedikleri yemekten zehirlendikleri belirtilen 13 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, ilçe merkezinde Gazi Osman Paşa Mah. Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan bir Kur'an kursunda meydana geldi. 25 öğrencinin bulunduğu Kur'an kursunda öğrenciler akşam yemeğinde kıymalı makarna yedi. Daha sonra bazı öğrenciler mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti ile rahatsızlanınca durumu kurs görevlilerine bildirdi. Akşam yedikleri yemekten zehirlendikleri sanılan 13 öğrenci, Niksar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Çocuklarla ilk müdahaleyi yapan Niksar Devlet Hastanesi Pratisyen Hekimi Dr. Sezer Tiryaki, ciddi bir durumun olmadığını belirterek, “Hastaların genel sağlık durumları gayet iyi, basit besin zehirlenmesinden şüpheleniyoruz, tedavilerini alacaklar ve kontrollü olarak taburcu edeceğiz. Şu an basit tıbbi müdahale ile giderilebilir rahatsızlıkları var, herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

Öte yandan olayı duyan İlçe Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu ve İlçe Müftüsü Ali Canpolat da hastaneye gelerek bilgiler aldılar, çocukları da ziyaret ederek 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundular.

 

İHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler