YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüreğir Belediyesi’nden engellilere özel hizmet
Yüreğir Belediyesi’nden engellilere özel hizmet
24 Haziran 2013 13:35
Yüreğir Belediyesi, özel olarak dizayn edilen iki araçla ilçedeki engellileri evlerinden alarak kültür evlerindeki kurslara getiriyor.

Özel yaptırılan araçlar sayesinde, Kiremithane Mahallesi’ndeki Yunus Emre Kültür Evi’nde açılan Çağrı Merkezi Operatörlüğü kursuna gelen engelli vatandaşları her gün evlerinden alıp kursa getiriliyor.

Kursiyerleri ziyaret eden Başkan Mahmut Çelikcan, bu projeyle engelli vatandaşların da sosyal yaşama katılmalarını sağladıklarını söyledi.

Başkan Çelikcan, “Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı tarafından desteklenen Adana Valiliği Koordinasyonunda, belediyemiz tarafından yürütülen ‘ SODES Engelli Bireyler Umut Evi’ projesi kapsamında 33 engelli vatandaşımız ‘Çağrı Merkezi Operatörlüğü Kursu’na katılıyor. Özel olarak hazırladığımız 2 liftli araçla engelli vatandaşlarımız evlerinden alınıp kursa katılmaları sağlanıyor. Kurs sonunda kursiyerlerimiz tekrar evlerine bırakılıyor. Bu sayede engellilerimizi eve mahkûm olmaktan kurtarıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yüreğir’de sosyal ve kültürel etkinliklerin kültür evleriyle birlikte artığını belirten Çelikcan şunları söyledi: “Yüreğir hizmete ve eğitime susamış bir ilçemiz. Kültür evleri sayesinde birçok sivil toplum örgütü, sağlık, temizlik ve hijyen konularında vatandaşlarımızı bilgilendiriyor. Bu sayede hizmeti, eğitimi, bilgiyi vatandaşımızın ayağına getirmiş oluyoruz.” dedi.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler