YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüreği engelliler engel olmaya devam ediyor
Yüreği engelliler engel olmaya devam ediyor
02 Şubat 2016 18:18
Edirne Belediye Başkanlığı'nın engelli vatandaşların kentte özgürce dolaşabilmeleri için 3 Aralık Dünya Engeliler Günü'nde hizmete sunduğu Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonu'nun ekranı, hizmete sunulduktan 20 gün sonra kırıldı.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde kentin iki ayrı noktasına kurulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarına bir süre sonra bazı vatandaşlar tarafından zarar verilmişti. 

Bunun üzerine zarar gören şarj istasyonları yenilenerek, sayısı da 4'e çıkarılmıştı. Kıyık caddesinde hizmete sunulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonu'nun LED ekranı kurulduktan 20 gün sonra kırıldı.

"MAALESEF YÜREĞİ ENGELLİLER ENGEL OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırabilmek ve onların da bu kentte özgürce dolaşabilmelerini sağlamak adına Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarını hizmete sundukları ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Engellilerin yaşam haklarına maalesef yüreği engelliler engel olmaya devam ediyor. 

dirne halkına emanet ettiğimiz bu şarj istasyonlarına insanlıktan nasibini alamamış kişiler tarafından zarar verilmiş olması çok üzücü. Edirne Belediyesi olarak engelli vatandaşların haklarına sahip çıkmaya, onların bu kentte özgürce dolaşabilmelerini, toplumun onlara ve onların yaşamlarına saygı duymalarını sağlamak adına mücadele etmeye devam edeceğiz. 

Bu kentte gönül veren Edirne halkıyla ortak bir sinerji yaratarak, tüm bireylerin eşit şartlarda yaşayabileceği, çağdaş bir kent oluşturma hedefimiz var. Biz bu hedefimizi ilmek ilmek öreceğiz" diye konuştu.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Şarj istasyonlarına zarar verenler hakkında soruşturma açılacağını belirten Gürkan, "Bu konunun peşini bırakmayarak, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız. Zarar gören LED ekran kısa zamanda eski haline getirilerek, engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır" dedi. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler