YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunus Emre'yi anma programında önemli mesajlar
Yunus Emre'yi anma programında önemli mesajlar
08 Eylül 2015 10:24
İzmir merkezli Kuran’a Hizmet Derneği, İzmir Roman Kültürünü yaşatma federasyonu ve Burhan Der adlı sivil toplum kuruluşları “Yunus Emre Hazretleri’ni anma” adı altında muhteşem bir programa imza attı.

İzmir'den otobüslerle Manisa Kula Emre köyüne gelen binlerce kişilik bir halk kitlesi eşliğinde düzenlenen programa davetli olan Başbakan Prof Dr Ahmet Davutoğlu’nun yerine Davutoğlu’nu temsilen Baş Danışman Metin Özçeri ve Türkiye'de Roman Açılımın önderi olan Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı Cemal Bek'le katıldılar.

Aksaray Hafızlık Kuran Kursu öğrencilerinin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Yunus Emre Hazeetleri’nin hayatından kesitler verilmesinin ardından Mehter Marşları eşliğinde büyük bir coşku ile devam etti. Yine İzmir'den gelen Burhan ilahi ve semazen grubu da programda tasavvufi bir havanın esmesine vesile oldular.

Programda Türkiye'de Roman Açılımın önderi olarak adını duyuran Cemal Bekle şu şekilde beyanatlarda bulundu:

”Yunus Emre Hazretleri anma programında bu yıl ki temamız H.Z Yunus Emre’nin “Bölüşerek Tok Oluruz Bölünerek Yok Oluruz” sözleri idi. Ülkemizin terör saldırılarına karşı karşıya olduğu şu günlerde istedik ki! Bizim de bir çift sözümüz olsun hem de bu söz asırlar evvel yaşamış Anadolu’nun manevi hamurunun yoğrulmasına vesile olmuş bir Allah dostunun sözü olsun. Biz milletin asli unsuru olan Roman vatandaşlar olarak aç kaldık yokluk çektik türlü türlü sosyal dışlanmalara maruz kaldık amma! Konu Vatan olunca hiçbir zaman başımızı dahi yerden kaldırmadık ve kaldırmayacağız

Romanlar bu milletin bölünmez bir parçasıdır ve kıyamet sabahına kadar öyle kalacaklar dedi ve Derviş Yunus'u saygı ve sevgi ile kardeşlik içerisinde rahmetle yâd ettiğini söyledi.

Kuran’a Hizmet Derneği Başkanı Bünyamin Ertekin ise program ile alakalı “ Tüm Dünyaya mal olmuş bir değerimiz olan Yunus Emre Hazretlerini dualarla yâd etmek üzere Burhan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği bünyesinde 15. sini Kuran’a Hizmet Derneği olarak da 2. sini düzenlediğimiz anma programı etkinlikleri bizden sonraki nesillere Yunus Emre Hazretlerinin yaşayışını onun hayata bakışını aktarmak adına çok önemlidir ve bu konuyu gelecek nesillerimiz adına çok önemsemekteyiz.

Bu yüzden Allah (CC) bize nasip ederse bu programlara ara vermeden devam edeceğiz dedi ve ardından programa destek veren Manisa Yunus Emre Belediyesi Başkanı Mehmet Çerciye, Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e ve İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ya teşekkürlerini sundu “

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler