YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'a kaçma hazırlığındaki 2 doktor Edirne'de yakalandı
Yunanistan'a kaçma hazırlığındaki 2 doktor Edirne'de yakalandı
05 Ekim 2016 16:17
Meslekten ihraç edilen 2 doktor yasa dışı yolla Yunanistan'a kaçma hazırlığındayken Keşan'da gözaltına alındı

Edirne'nin Keşan ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantıları bulunduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen 2 kadın doktor, yurt dışına yasa dışı çıkış hazırlığındayken yakalandı. 

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Ankara'da hastanede çalışırken terör örgütü ile bağlantıları bulunduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen doktorlar F.D ile B.E'nin yasa dışı yolla Yunanistan'a kaçmak amacıyla insan kaçakçılarıyla anlaştıkları ve Keşan'a geldikleri bilgisi alındı. 

Keşan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, istihbarat üzerine F.D ile B.E'nin kaldıkları oteli belirlendi, şüpheliler otelden çıktıkları sırada gözaltına alındı. 

Üzerlerinden para ve not çıktı 

B.E'nin üst aramasında biri iptal edilmiş 2 pasaport, kredi kartları, sim kart, 4 bin 985 dolar,bin 750 avro, 110 lira,çizgisiz kağıt üzerine İngilizce 'Türkiye’de 100 bin kişi işten atıldı.Türkiye’de durum çok karışık olduğu için güvenli bir ülke değil' yazılı not, F.D'nin üzerinde ise birisi iptal edilmiş 2 pasaport 3 bin avro, 35 lira, harici bellek, sim kart ele geçirildi. 

Bağlantı kurdukları kişilerin yakalanması için yapılan çalışmada da otele gelerek kadınları soran M.B ve E.B de gözaltına alındı.

 

AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler