YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekova'ya ilk uçak indi
Yüksekova'ya ilk uçak indi
23 Mayıs 2015 19:51
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine test amaçlı ilk uçuş gerçekleştirildi.

26 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılması beklenen Yüksekova havaalanına ilk uçak indi. Yapımı devam eden havaalanında bir yandan kalan işler yapılırken bir yandan da test amaçlı ilk uçak indi. Dün gün boyu keşif uçuşlarının yapıldığı havaalanında koordinat belirleme işlemlerinin ardından bugün Türk Hava Yolları'na ait küçük bir uçak indi.

Vali Canbolat Yüksekovalıları açılışa davet etti

Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet ile beraber havaalanında incelemelerde bulunan Hakkari Valisi Yakup Canbolat, yaptığı açıklamada, "26 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla Yüksekova havaalanının açılışını yapacağız. Havaalanının Yüksekova'ya, Hakkari'ye hayırlı olmasını diliyoruz. Hükümetimizin, devletimizin yaptığı hakikaten iyi bir hizmet. Tüm Hakkarili ve Yüksekovalıları salı günkü açılışa davet ediyoruz" dedi.
 
Erdoğan: Bölücü terör örgütünün engellemelerine rağmen açıyoruz
 
Dün Ordu-Giresun Havalimanı'nın açışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki hafta AK Parti iktidarı dönemindeki 29'uncu havalimanı olan Hakkari Havalimanı'nı Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte açacağını belirterek, "2 yıl tehirle açacağız. Peki niye 2 yıl tehir oldu? Bölücü terör örgütünün engellemeleriyle oralardaki müteahhitler kaçarak, iş makinaları yakılarak maalesef iş bu noktaya geldi.

Biz bölücü terör örgütünün desteklemiş olduğu partiye rağmen Hakkari Havalimanı'nı bitiriyoruz. Şimdi çıkıyorlar ne diyorlar? Demokrasi. Bunların demokrasiyle falan alakası yok. Van'da musluklardan kan akıtıyorlar. Onların belediyesinin olduğu yer. Tabii ciddi eleştiriler gelmeye başlayınca geçen hafta Van'a gittiğimde baktım ki musluklardan kan akma olayı bitmiş. Şimdi su akıtıyorlar. Yani söylenmese bunlar devam edecekler.

Çamur aksın anladık da ama kan akması anlaşılır gibi değildi. İstanbul'da Giresunlu, Ordulu hemşehrilerim çoktur, bilirler. İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman çamur, su da akmıyordu sadece ses geliyordu, 'tıss' diye. Ama biz öyle adımlar attık ki 180 kilometre mesafeden İstanbul'a su getirdik. O gün bugündür İstanbul'da su sorunu yok. Zira bizim zihniyetimizde hizmetkar olmak var, eserin en güzelini yapmak var ve biz bunları yaptık. Şu anda ülkemizde Hakkari ile birlikte 55 noktaya ulaşacağız. İnşallah 2023 yılına kadar 60 havalimanına çıkacağız. " demişti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler