YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksek gerilim hattına PKK saldırısı
Yüksek gerilim hattına PKK saldırısı
16 Nisan 2015 13:22
Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından yüksek gerilim hattı direğine yapılan bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Şırnak Silopi'de yüksek gerilim hattındaki bir direğinin dört ayağına yerleştirilen patlayıcı maddenin uzaktan komuta ile patlatılması sonucu, elektrik direğinde maddi hasar meydana gelmiştir. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır" denildi.

Olaya ilişkin tahkikatın başlatıldığının belirtildiği açıklamada, "Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Şırnak Silopi’de yüksek gerilim hattındaki bir direğinin dört ayağına yerleştirilen patlayıcı maddenin uzaktan komuta ile patlatılması sonucu, elektrik direğinde maddi hasar meydana gelmiştir. Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, 15 Nisan 2015 günü saat 14.30’da olay yerinde yapılan incelemede; 700 metre elektrik kablosu, bir adet 12 voltluk akü ve bir adet eldiven ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler