YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YSK'ya kızan vatandaş Muğla'dan Ankara'ya yürüyor
YSK'ya kızan vatandaş Muğla'dan Ankara'ya yürüyor
10 Nisan 2014 22:59
Yatağan ilçesinde yaşayan Ender Yatağan, AK Parti Muğla İl Başkanlığının ilçedeki seçim sonuçlarına yapılan itirazın YSK tarafından kabul edilmemesi üzerine Muğla'dan Ankara'ya protesto yürüyüşü başlattı.

Yüksek Seçik Kurulunun (YSK), AK Parti Muğla İl Başkanlığının Yatağan ilçesindeki seçim sonuçlarına yaptığı itirazı kabul etmemesine tepki gösteren Ender Yatağan, Muğla'dan Ankara'ya protesto yürüyüşüne başladı.

Ankara yürüyüşüne akşam başlayan Yatağan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yürüyüş sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini söyledi.

Hiçbir siyasi partiye üye olmadığını belirten Yatağan, "Sadece Yatağan için yürüyeceğim" dedi.

İlçedeki özelleştirme karşıtı maden işçilerinin daha önce Ankara'ya yürümek için yollara çıktığını hatırlatan Yatağan, "Ben de 'Yatağan’da CHP’ye hayır, AK Parti’ye evet' sloganıyla yürüyüşe başlıyorum. Yatağan’daki haksızlıklar için ve Yatağan köy olmasın diye yürüyüş yapıyorum. Eğer kabul ederse Sayın Başbakanımız ile bizzat yüz yüze görüşmek için gidiyorum. Kimse gitmiyor, internette yazılar yazıyor. Onun için gidiyorum" diye konuştu.

Yatağan'da CHP adayının seçimi az bir farkla kazandığı açıklanmış, bunun üzerine AK Parti İl Başkanlığı, bu sonuca itiraz etmişti. YSK, yapılan itirazı kabul etmemişti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler