YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yolcu otobüsünde 70 bin paket sigara ele geçirildi
Yolcu otobüsünde 70 bin paket sigara ele geçirildi
12 Mart 2016 03:45
Kayseri'de yol kontrolü sırasında durdurulan ve kaçakçılık amacıyla özel dizayn edildiği belirlenen otobüsünün üzerinde ise bir firmanın logosunun kullanıldığı gözlendi

Kayseri'de yol kontrolü sırasında durdurulan bir otobüsün içinin, kaçakçılık amacıyla özel olarak düzenlendiği tespit edildi. İki kişinin bulunduğu otobüste yapılan aramada, 70 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kayseri-Malatya yolu uygulama noktasındaki kontrollerde, Van'dan gelen bir yolcu otobüsünü durdurdu.

Otobüste arama yapan ekipler, normalde 54 koltuk olması gereken otobüste 23 koltuk olduğunu fark etti. Aracın arka bölümündeki 2 sıra koltuğun ve en sondaki5'li koltuğun sökülerek aynalı cam ile bölündüğü tespit edildi. Camın yerinden sökülmesiyle zulalanmış 55 bin paket gümrük kaçağı sigaraya ulaşıldı.

Aramayı detaylandıran ekipler, aracın arka kapısındaki merdivenlerin ve bagaj bölümünün de özel bölmeli olduğunu fark ettti. Bunun üzerine matkap ve tornavida yardımıyla açılan özel bölmelerde de 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Operasyonda sürücü H.A. ile ona yardım ettiği öğrenilen A.K. gözaltına alındı.

Ayrıca, bir otobüs firmasının logosu ve ismiyle trafiğe çıkan otobüsün, yapılan sorgulamalarda 4 yıl önce o firmayla bağlantısının kesildiği ve otobüsün kaçakçılık için özel olarak dizayn edilip trafiğe çıktığı tespit edildi.

Haklarında yasal işlem başlatılan zanlılar, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler