YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yolcu kapma yarışı böyle neticelendi
Kadıköy'de, yolcu almak için yarış yaptıkları iddia edilen minibüslerin neden olduğu kazada 3 minibüs ve 3 otomobil hurdaya döndü. Kazada 2 sürücü yaralandı.
Yolcu kapma yarışı böyle neticelendi
21 Mart 2013 / 12:34 Güncelleme: 21 Mart 2013 / 12:45

Kaza, sabah saat 09.00 sularında Acıbadem Mahallesi Taşköprü Caddesi Yıldız Bakkal Caddesi'nde meydana geldi. İddialara göre kırmızı ışıkta bekleyen Cemil Şekerci'nin kullandığı 34 JJM 87 plakalı otomobile,  Sunay Yılmaz'ın (43) kullandığı 34 M 2982 plakalı minibüs arkadan çarptı.

Aynı yol üzerinde seyir halinde olan Nihat Esgin'in kullandığı 34 M  04 67plakalı minibüs de kontrolden çıkarak 34 M 2906 plakalı başka bir yolcu minibüsüne çarptı. Bir anda savaş alanına dönen olay yerindeki zincirleme kazada 3 otomobil ile 3 yolcu minibüsü hurdaya döndü. Kaza sırasında yaralanan Sunay Yılmaz ve Nihat Esgin ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Kırmızı ışıkta beklerken büyük gürültüyle sarsıldığını söyleyen bir sürücü, "Biz ışıkta bekliyorduk. Hızla gelen minibüs ortalığı bu hale getirdi. Freninin patladığını söylüyor ama bence yarış yapıyorlardı." dedi. 

Öte yandan, kazaya karışan bir minibüs sürücüsü ise yolcu minibüsünün freni patladığı için duramadığını söyledi. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

CİHAN

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler