YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yol ortasında timsah!
Havuzdan kaçtı, kendini Bodrum-Milas karayoluna attı!
Yol ortasında timsah!
28 Ekim 2009 / 12:34 Güncelleme: 28 Ekim 2009 / 12:49

Havuzundan kaçarak Bodrum-Milas Karayoluna çıkan  timsah ortalığı ayağa kaldırdı. Dün akşam saatlerinde yaşanan olayda Kuşadası’na gitmek üzere Bodrum- Milas Karayolu’nda ilerleyen sürücü Süleyman Erkek, Bodrum’un Güvercinlik köyü yakınlarında yol ortasında  bir sürüngen olduğunu görerek aracını yol kenarına park etti.

Heyecanla canlıyı inceleyen ve timsah olduğunu anlayınca şaşkına dönen Süleyman Erkek,  o bölgedeki arkadaşlarına haber  verdi. Bölge Trafik Polisi ve jandarma ekiplerini de arayan sürücü ve arkadaşları, herhangi bir aracın ezmemesi için ellerinde tahta parçası ile boyu 1 metre dolayında olan timsahı  ürküterek yol kenarındaki otluk alana yönlendirdi.
Bölünmüş yolda Bodrum ve Milas istikametinden gelen sürücülerde yol kenarında arazideki hareketliği  görerek ne olduğunu anlamaya çalışırken, bir timsahla karşılaşınca şaşkınlıklarını gizleyemedi. Milas’ın Gülük Belediye Başkanı Aytunç Kayrakçı’da timsahı görmeye gelenler arasında yer aldı.
 

Otların arasında hareket eden ve zaman zaman duran timsahı yakalamaya çalıştıklarını belirten Ozan Can Aslan  “ Yakalayamadık. Saldırıyor. Tahtayı tuttuğu zaman parçalıyor” dedi.  Muğla İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Tarım Müdürlüğü’nü de konunun ulaştığı belirtilen olayda, timsahın gözden kaybolup gitmemesi için takip eden Aslan ve Erkek, ellerindeki  halatı kement yapıp yakalamaya çalışmalarında başarılı olamadılar. Timsahın saldırıya  geçmesi üzerine de yetkilileri beklemeye karar verdiler. Bu arada timsahın başında biriken kalabalık arasındaki diyaloglarda zaman zaman gülüşmeler yaşandı.  

TRAFİK POLİSLERİ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Karayolu üzerinde   bir timsah olduğu yönünde gelen ihbar üzerine trafik akışını kontrol etmek üzere bölgeye gelen trafik polisleri de timsahı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Görevli memurlar birilerinin kendileri ile dalga geçtiğini düşündükleri belirterek, meslek hayatlarında ilk kez böyle ilginç bir olayla karşılaştıklarını söyledi.
Nereden  geldiği konusunda fikirler yürütülen timsahın yakalanması için olay yerinden birinin, balıkçı kepçesi getirmesi için aradığı kişiye söyledikleri de karşı tarafın kendisine inanmadığını ortaya koydu.

HAVUZDAN KAÇMIŞ

Yetkililerin konuyu araştırması üzerine timsahın Güvercinlik köyü çıkışında Agora Restaurant’ın bahçesinde kendisi için hazırlanan küçük bir havuz şeklindeki yuvasından kaçtığı ortaya çıktı. İşletmeden yaklaşık 200 metre uzakta bulunan ve isminin Nilo olduğu öğrenilen timsah, elinde çuvalla olay yerine restaurantın işletmecisi Ali Gümüş tarafından   yakalanarak bakıldığı yere geri götürüldü. 
 

Timsahı 2 yıldır beslediğini söyleyen Ali  Gümüş “Havuzun kenarında boşluk bıraktık, Çıktı demek. Bugün turistler vardı bunu görmek istiyordu. Bende havuzun dibinde yatıyor sanıyordum.   Geçen sene İzmir’den almıştım.  Ağzından tutmazsanız tehlikeli. Saldırır bir yerinizi koparabilir” dedi.
Öte yandan yaşanılan olayla ilgili olarak  jandarma güçleri ve Milas İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri de bölgeye gelirken, timsah Nilo ile ilgili tutanak  düzenledikleri öğrenildi.


YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler