YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yok artık" dedirten olay
Tepki üzerine başkan İstiklal Marşı'nı tekrar okuttu
"Yok artık" dedirten olay
30 Ocak 2010 / 18:11 Güncelleme: 30 Ocak 2010 / 18:11

Konya Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul'u gerçekleşti. Bir önceki kurulda yaşanan arbede nedeniyle düzenlenen kurulda 500'den fazla polis görev aldı. 
 

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve yaşanan arbede sonucu ertelenen Konya Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul'u Dedeman Otel'de gerçekleşti. 500'den fazla polisin geniş güvenlik önlemi aldığı kurulda kooperatif üyeleri üst araması yapılarak salona alındı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı ve mevcut başkan Ali Kılınç ile İbrahim Turgut'un listelerinin yarıştığı kurulda ilk olarak divan seçimi yapıldı. Divan Başkanı seçilen 6. Bölge Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Arı, İstiklal Marşı'nın ilk dört kıtasının okunmasının ardından marşı yarıda kesmesi kooperatif üyelerinden tepki gördü. Yaşananlar üzerine divan başkanı Arı, özür dileyerek İstiklal Marşı'nı tekrar okuttu.  
 

OYLAMADA GERGİNLİK YAŞANDI 
 

Genel kurulda yönetim ve denetim, gelir gider tablolarının oylanması el kaldırma yöntemiyle yapılınca tartışma çıktı. Bazı üyelerin hem evet, hem hayır yönünde oy kullandığını iddia eden üyeler, divanın üzerine yürümek istedi. Sözlü tartışmaların yaşandığı oylamada denetim kurulu, yönetim kurulu ile gelir gider tablosu oy çokluğuyla reddedildi. Olayların büyümesi üzerine salona Çevik Kuvvet ekipleri çağırıldı. Son olarak yönetim kurulu faaliyet raporu oylamaya sunuldu. Yapılan oylama sonucu yönetim kurulu faaliyet raporu reddedildi. Yönetim kurulu faaliyet raporunun reddedilmesi üzerine kanun gereği mevcut başkan Ali Kılınç ve listesi adaylıktan otomatikman düştü. Tek liste ile gidilen seçimlerde İbrahim Turgut ve listesi oy çokluğuyla başkanlığa seçildi. Seçim sonrası sevinç gösterisinde bulunan İbrahim Turgut'u destekleyenler, yeni başkan İbrahim Turgut'u tebrik etmek için çaba sarf etti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler