YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yoğun tepki geldi, o ifadeler tabeladan çıkarıldı
Iğdır'ın Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışına üzerinde Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Ermenice dillerinde "Hoşgeldiniz" ve "Güle güle" yazılı tak şeklindeki tabelada, yöre halkının tepki göstermesi üzerine değişikliğe gidildi.
Yoğun tepki geldi, o ifadeler tabeladan çıkarıldı
21 Haziran 2016 / 21:00 Güncelleme: 21 Haziran 2016 / 22:07

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışına belediye tarafından yerleştirilen, üzerinde Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Ermenice dillerinde "Hoşgeldiniz" ile "Güle güle" yazılı tabeladaki Ermenice ifadeler tepki nedeniyle belediye ekiplerince söküldü.

Alınan bilgiye göre, Türkiye'nin Ermenistan sınırında yer alan ve geçen yıl eylül ayında belediye tarafından ilçenin giriş ve çıkışına üzerinde Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Ermenice dillerinde "Hoşgeldiniz" ve "Güle güle" yazılı tak şeklindeki tabelada, yöre halkından gördüğü tepki üzerine değişikliğe gidildi. Tabeladaki Ermenice ifadeler, Tuzluca Belediyesi itfaiye ekiplerince söküldü.

Tuzluca Belediyesi, ilçenin giriş ve çıkışlarına bölgede konuşulan Türkçe ve Kürtçe dillerinin yanı sıra uluslararası dil olarak İngilizce ve komşu ülke Ermenistan'ın dilinde "hoşgeldiniz" ve "güle güle" yazılı karşılama ve uğurlama tabelası yerleştirmiş, tabelada Ermenice'ye yer verilmesi çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca tepkiyle karşılanmıştı.


AA

Burası Türkiye mi ?
 // Misafir
Türkçe kelimelerin formalite icabı tabelalara yazılmış olması ; ''Burası Türkiye mi ?'' sorusunu akla getiriyor. ...
21 Haziran 2016 Salı 23:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler