YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine PTT soygunu
Yine PTT soygunu
21 Nisan 2010 17:34
Adana'da, silahlı bir kişi, PTT Bank şubesindeki iki vezne görevlisini silahla etkisiz hale getirerek, kasadaki paraları alıp kaçtı.

Alınan bilgiye göre, Tellidere Mahallesi Tellidere Caddesi'ndeki PTT Bank şubesine gelen ve henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi, tabancayla vezne görevlisi kadın ve erkeği etkisiz hale getirerek, kasadaki paraları aldı. Zanlı, daha sonra görevlileri arkadaki bir odaya kilitleyerek kaçtı.

Veznedarların olayı cep telefonu ile arayarak haber vermesi üzerine bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibi, 20-25 yaşlarındaki, siyah giysili olduğu bildirilen zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Bu arada, olay yerine gelen PTT Başmüdürü Mahmut Akbal, yetkililerden bilgi aldı. Akbal, olaydan bir süre önce paranın şubeden alınarak transfer edildiğini söyledi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez de telsiz anonsuyla zanlıların kısa sürede yakalanması için ekiplerin gerekli çalışmayı yapmasını istedi. AA

Bu Şubelerde Güvenlik Görevlisi Yokmu?
 // Yalman Güç
PTT Bankacılık yapıyor.Her türlü tahsiları yapıyor.Bankalar kanununa göre bir güvenlik görevlisi olması gerekli.Hemde silahlı.Ve yine hemde hhademelik yapmayan sadece güvenlikten sorumlu güvenlikçi.Bence güvenlik görevlisi olmayan şubelerin soygununda sigorta para ödememeli....
23 Nisan 2010 02:30
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler