YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine o manzara!
Yine o manzara!
02 Şubat 2010 19:04
Şırnak'ta 4 ay 14 gün geçici süreyle 150 kişinin alınacağı işe 2 bin 500 kişi başvurdu.

Şırnak Merkez ve ilçelerinde bulunan okulların temizlik hizmeti ihtiyacının giderilmesi için Temiz Okul Güzel Eğitim Projesi kapsamında 4 ay 14 gün geçici süreyle toplam 150 işçinin alınacağı iş için 2 bin 500 kişi müracaat etti.
 

Asgari ücretle çalıştırılacak 150 kişi, Şırnak Lisesi'nde noter huzurunda kura çekilerek belirlendi.  Mili Eğitim Proje Koordinatörü Celal İlter, kura çekiminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Kurumu arasında toplum yararına çalışma programları kapsamında hazırlandığını söyledi.
 

Şırnak merkez ve ilçelerdeki okullara temizlik elemanı sağlanması için Temiz Okul Güzel Eğitim Projesi kapsamında 150 temizlik elmanı çalıştırılacağını belirten İlter, ''Bu proje bundan önce de uygulandı, 3 aylık süreçte bu projeyi uygulamaya koyduk. Gayet verimli bir proje oldu'' dedi.
 

Bu arada, Şırnak İş Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Haziran 2009 tarihinde kamuoyuna açıkladığı Yeni Yatırımları Teşvik ve İstihdam Paketi ile ilgili Türkiye İş Kurumu'nun Aktif İş Gücü Programları kapsamında iş gücünün yetiştirilmesinin yanı sıra toplum yararına çalışma programlarının geniş kitlelere sunulmasının hedeflendiği hatırlatıldı.
 

Bu hedef doğrultusunda İşsizlik Sigortası Fonundan aktarılan kaynaktan ve gelişmişlik durumlarına göre ödenek ayrıldığı ifade edilen açıklamada şöyle denildi:
 

 ''Toplum yararına çalışma programları, genellikle ekonomik kriz, özelleştirme, ekonomik yapılanma, doğal afet ve işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde kuruma kayıtlı işsizlerin kısa süreli istihdam ve eğitimini sağlayan programlardır. Temiz Okul Güzel Eğitim adıyla hazırlanan bu proje kapsamında ilimiz ve bağlı ilçe merkezlerinde bulunan okullarda 150 temizlik elemanı istihdam edilmesi planlanmıştır.'' AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler