YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine kuyu faciası: 2 ölü
Yine kuyu faciası: 2 ölü
13 Eylül 2011 21:49
Kuyu temizlemeye inen amca ve yeğen hayatını kaybetti.

Manisa'nın Gölmarmara ilçesine bağlı Taşkuyucak köyünde, temizlik için yaklaşık 15 metrelik su kuyusuna inen kişiyle yeğeni yaşamını yitirdi.

Gölmarmara'nın Taşkuyucak köyündeki Efeler Mahallesi'nde yaşayan ve çiftçilik yapan Mehmet Mor (50), atıl durumda bulunan yaklaşık 15 metrelik su kuyusunu aktif hale getirmek amacıyla su motoruyla kuyuya indi. Mehmet Mor, bir süre sonra su motorunu çalıştırarak temizlik yaparken havasız kalınca yardım istedi.

Bunun üzerine yeğeni İbrahim Mor da kuyuya indi. Havasızlık yaşayan ve kuyudan çıkamayan amca ve yeğen, çevredekilerden yardım isterken, Mehmet Mor kuyuda yaşamını yitirdi. Hayatta kalmaya çalışan İbrahim Mor (27) ise bir süre sonra halatla kuyuya inen Akhisar Belediyesi arama kurtarma ekibince çıkarıldı.

Sağlık ekiplerince kalp masajı yapılan ve Gölmarmara Devlet Hastanesine kaldırılan İbrahim Mor da kurtarılamadı.

Kurtarma çalışmalarına Manisa'dan gelen 112 ambulans ve Manisa İl Acil Afet Durum Müdürlüğüne dalgıç ekibiyle Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi de (UMKE) katıldı.

Amca ve yeğeninin yakınları, kurtarma ekiplerinin yaklaşık 2 saat sonra kuyuya indiğini ve olaya geç müdahale ettiklerini öne sürerek, ekiplere tepki gösterdiler. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler