YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine göçük yine ölüm
Yine göçük yine ölüm
03 Şubat 2015 17:28
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yağmur suyu tahliye hattı için kazılan 4 metrelik kanaldaki çökme sonucu toprak altında kalan taşeron işçi 48 yaşındaki Ömer Akbulut, kaldırıldığı hastanede öldü.

Olay anında Akbulut'un yanında olduğu belirtilen diğer taşeron işçi, 53 yaşındaki Bayram Şenol'un son anda döşedikleri beton borunun içine kaçarak canını kurtardığı bildirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı'nın (DESKİ) Merkezefendi İlçesi Gümüşler Mahallesi, Hüseyin Çokal Caddesi'ndeki yağmur suyu tahliye hattı için kepçelerle kazılan 4 metre derinliğindeki kanal, bugün saat 10.30 sıralarında çöktü. Bu sırada kanalın içinde 2 metre, 3 metre çapındaki boruları döşeyen DESKİ'ye taşeron olarak hizmet veren Amiroğlu İnşaat Şirketi'nde çalışan işçilerden evli, ve 3 çocuk babası Ömer Akbulut tonlarca toprak altında kaldı. Son anda kendini borunun içine atan diğer işçi bayram Şenol canını kurtardı.

Diğer işçelerin durumu bildirmesi üzerine gelen İtfaiye, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 12 Acil Servis Ekipleri, toprağı ev ve kürek yardımıyla kazarak Akbulut'a ulaştı. Akbulut'a ilk müdahale daha toprak altındayken yapıldı. Bir yandanda kurtarma çalışmalarına devam edildi. Y

aklaşık 30 dakikalık bir çaba sonucu Akbulut, kurtarılarak Servergazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Akbulut, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma sürerken polis, son anda beton borunun içine kaçarak canını kurtaran Şenol Bayram'ın ifadesine başvurdu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler