YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine Cizre yine PKK tahriki
Şırnak'ın Cizre ilçesi bugün de karıştı. Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarınca HÜDA PAR üyelerinin ev ve iş yerleri yakıldı, saldırılar düzenlendi.
Yine Cizre yine PKK tahriki
11 Ocak 2015 / 23:16 Güncelleme: 11 Ocak 2015 / 23:18

PKK'lılar geçtiğimiz yıl 27 Aralık gecesinde HÜDA PAR üyelerinin ev ve arabalarını ateşe vermiş, etrafa rastgele kurşun yağdırmıştı, olaylarda 4 kişi hayatını kaybetmişti. Cizre bu akşam da hareketli saatlere sahne oldu. Sabaha karşı PKK'lı teröristler tarafından HÜDA PAR üyelerinin ev, işyeri ve arabalarına siyah boyalarla işaretler konuldu. Sosyal medya aracılığı ile de HÜDA-PAR üyeleri tehdit edildi.

DEDAŞ binasını bastılar

Haberleri doğrulayan HÜDA PAR Cizre İlçe Başkanı Ahmet Elçin olayı provokasyon olarak nitelendirdi. Elçin, "Bu tür provokasyon peşinde olanlar emellerine ulaşamayacaktır" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı ise PKK'lı 10-15 kişilik bir grubun Cizre'de Elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’ı bastığını açıkladı. Açıklamada teröristlerin özel güvenlik görevlisini silah zoruyla etkisiz hale getirdikten sonra tasa içerisinde bulunan bir adet MP-5 makineli tabanca ve bir adet tabancayı alarak kaçtıkları bildirildi.

İş yerini yaktılar

Bu açıklamalar sıcaklığını korurken akşam saatlerinde saldırı haberi geldi. Akşam saat 19.30 sıralarında PKK'lılar tarafından HÜDA PAR üyesi Şerif Şimşek'in Dicle Mahallesi’ndeki işyeri yakıldı.

Kapalı olduğu sırada kilitleri kırarak içeri giren yüzleri maskeli PKK’lılar molotoflarla içeriyi ateşe verdiler. İş yerinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi. PKK’lıların başka yerleri de yakmak istediği ancak engellendikleri belirtildi. HDP’li Belediye’ye ait itfaiyelerin 2-3 dakika mesafede olmasına rağmen yangına geç müdahale ettiği de iddia edildi. Yine ilçede bulunan bir bankanın şubesi ile, HÜDA PAR üyelerinin evlerine molotoflar atıldığı öğrenildi.

 

YENİ ŞAFAK

 // arkeoloji-PKK-Paralel Yapı ilişkisi
Madem ölmekten korkarsınız niye en şiddetli çatışmaların olduğu zamanda Cizreye gidersininiz?Yine aynı profun Batmandaki yüzey araştırmasında Mardin Müzesinin PKK/KCKdan sabıkalı bir arkeologu da çalışıyormuş. Hatta bu haber durumunu anlatmakta beis görmeyen arkeoloğun kendisi tarafından her yerde anlatılıyor....
30 Haziran 2016 13:08
 // arkeoloji-PKK-Paralel Yapı ilişkisi
Kultur ve turizm Bakanlığı, mardin valiliği ve cizre kaymakamlığı izniyle Mardin müzesi ve batman üniversitesi arkeolog ve sanat tarihçileri tarafından yapılan Cizre Kaleiçi kazısıyla ilgili düşündürücü bilgiler var.Cizredeki sokak ve bodrum katındaki çatışmalarda ölen PKKlilerden bazılarının o kazı ekibinde çalışan gençler ve yakın akrabaları olduğu konuşuluyor.Eğer doğruysa bu bir facia.Sokağa çıkma yasağı sırasında çatışmalar olurken projenin kadın profu şehirden çıkmak için epey dil dökmüş....
30 Haziran 2016 13:07
paralel işi
 // salim dereli
çok yüksek ihtimalle paralel yapı işi! çünkü bu hainlerin şu an en çok üzerinde çalıştığı proje, doğu ve güneyoğuda pkk ile hüdapar arasında bir çatışma çıkarmak ve bu yolla hükümeti aciz göstermek!...
11 Ocak 2015 Pazar 23:28
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler