YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Tek taraflı hiçbir karara geçit vermeyeceğiz
Yıldırım: Tek taraflı hiçbir karara geçit vermeyeceğiz
17 Aralık 2017 17:50
Başbakan Yıldırım AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşuyor. Yıldırım, "İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Tek taraflı hiç bir karar, hiç bir yaptırım asla kabul görmeyecektir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Yıldırım, "Kudüs'ü oldu bittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Tek taraflı hiç bir karar, hiç bir yaptırım asla kabul görmeyecektir." dedi.

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları:

Gençler sizler günümüzün Ulubatlı Hasanısınız. Dünyada dengeler değişiyor. Türkiye olarak her zaman bu dengeleri gözetirken mazlumun yanında yer alırız. Somali'de Arakan'da Suriye'de durduğumuz nokta ne ise Filistin'de de aynı yerde duruyoruz. 

TEK TARAFLI HİÇBİR KARAR KABUL GÖRÜLMEYECEK

Amerika'nın Kudüs'ü, İsrail'in baş şehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. İnsanlığın ortak değeri olan Kudüs'ü oldu bittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Tek taraflı hiç bir karar, hiç bir yaptırım asla kabul görmeyecektir.

İşgal altındaki Doğu Kudüs Filistin'in baş şehridir. Kader gökyüzünde yazılır, insanlar kaderini yaşarlar. Yeryüzünde kader yazılmaz. Bir milletin kaderini zulme, mahkum etmeye çalışanlara asla izin vermeyiz. Uluslararası kamuoyu şunu iyi bilmeli Kudüs ortak hazinedir.

TÜRKİYE YÜZDE 11 BÜYÜME SAĞLADI

Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyarak bu günlere geldik. Türkiye dünyada bir rekora imza atarak yüzde 11 üzerinde büyümeyi sağladı. Bunca güzel gelişmeyi milletle, sizlerle başardık. Şehitlerimizin hatırasına ihanet ederek, 15 Temmuza kontrollü darbe demedik.

FETÖ'nün sözcülüğüne soyunmadık. Ülkemize operasyon yapanların piyonu olmadık. Medya kuruluşlarını yağlı urganlarla tehdit edenlerden olmadık.

BAŞBAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Kırıkkale silah üretimimizin merkezi oluyor. Hayırlı olsun...

Hiç kimsenin şüphesi olmasın, geleceğin parlayan yıldızı Türkiye olacak. Hızlı treni 2019'da açıyoruz. Böylece Ankara-Kırıkkale arası hızlı trenle yarım saat.

Ayrıca Kırıkkalemize size yanaşır yeni bir hızlı tren gazı yaparak hizmete sunacağız. Sadece Ankara'ya değil, buradan Sivas'a 1 saat 20 dakikada gideceksiniz. 45 dakikada da Yozgattasınız.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler