YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılbaşı kutlamalarına tepki
Yılbaşı kutlamalarına tepki
29 Aralık 2012 14:48
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi üyeleri, yılbaşı nedeniyle Türkiye’de yapılan kutlamalara tepki gösterdi.

 

 
Zafer alanında bir araya gelen AGD üyeleri, ellerinde “2013’ü kutlamıyoruz, Müslüman genç özüne dön” yazılı pankart ve dövizler taşıyarak kutlamalara tepki gösterdi.
 
AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, yılbaşı kutlamalarının Müslümanlarla hiçbir alakası olmadığını söyledi. Güneş, “Hristiyanlar ve Yahudiler asırlar önce Müslümanların ahlakını bozmuşlar. Bundan dolayı biz Anadolu Gençlik Derneği olarak diyoruz ki, bu yılbaşının Müslümanlarla hiçbir alakası yoktur. Biz Müslümanız. Hep diyoruz ya, Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman diye. Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyorlar ki, 'Kim bir kavime benzemek isterse onlardan olmuş olur' İşte bugün diyoruz ki, Türkiye’deki ve dünyadaki Müslümanların huzursuz olmasındaki en büyük etken kendi kültürümüzü ve inancımızı yaşayamamızdan kaynaklanıyor. Başkalarını taklit ettiğimiz için birileri bizim için iyi düşünmüyor. Özellikle Yahudi ve Hristiyanlara benzememek için o gün televizyonlarınızı kapatın evinizde her gün meyve yiyorsanız o gün meyve yemeyin. O gün hiçbir şey yapmayın. Vaktiniz varsa Mevlana Kültür Merkezinde kutlayacağımız Mekke’nin Fethi'ne gelin. Yahut açın Kur'an-ı Kerim, tefsir okuyun. Tefekkür edin" dedi.
 
Güneş, Müslümanların örfünde, adetinde, tarihinde, inancında yılbaşı kutlamasının kesinlikle yer almadığını sözlerine ekledi.
 
Açıklamanın ardından dernek üyeleri çeşitli broşürleri vatandaşlara dağıttı.
 
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler