YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıkım gelecek ay başlıyor
Bursa Valisi Şahabettin Harput, kent genelinde dere yataklarındaki kaçak yapıların gelecek aydan itibaren yıkılmasına başlanacağını söyledi
Yıkım gelecek ay başlıyor
20 Ekim 2010 / 17:37 Güncelleme: 20 Ekim 2010 / 17:38

Yağış nedeniyle Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde 130, Yıldırım'da 47, Nilüfer'de 26, Gemlik'te 218, Gürsu'da 24, Kestel'de 15, Yenişehir'de 12 ve Orhangazi ilçesinde 5 olmak üzere 472 ev ve çok sayıda iş yerinin sudan zarar gördüğünü bildiren Harput, tarım alanlarının da sular altında kaldığını hatırlattı.

Harput, bunun dışında bazı altyapı çalışmalarının da zarar gördüğünü ifade ederek, hasarın DSİ, Köy Hizmetleri ve Karayolları ekiplerince giderilmesine başlandığını ifade etti.

Selden zarar görenlerle ilgili devletin 2 milyon 32 bin TL nakit para gönderdiğini söyleyen Harput, ''Bunun 1 milyon 532 bin TL'si vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi, 500 bin TL'si de altyapılarda kullanılmak üzere geldi. Yardımların dağıtımına da başlandı'' dedi.


DERE YATAKLARINDAKİ EVLERİN YIKIMI


Felaketin yaşanmasında dere yataklarındaki evlerin büyük etkisi olduğuna işaret eden Harput, bu nedenle Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğüne dere yataklarındaki kaçak yapıların belirlenmesi için bir tespit yaptırdığını dile getirdi. AA

Geçtiğimiz günlerde Bursa'yı vuran sel, birçok köyde de etkili olmuş, arazileri ve evleri su basmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler