YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yezidiler kayıt altına alınıyor
Yezidiler kayıt altına alınıyor
08 Eylül 2014 19:15
Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) saldırılarından kaçarak Batman'a sığınan Yezidiler, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından kayıt altına alınıyor.

AFAD Koordinasyon Tırı'nda Yezidilerin AFAD ile İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından kayıtları yapılıyor, parmak izleri alınıyor. Kayıt altına alınan kişilere verilecek Yabancı Tanıtım Kartı sayesinde Yezidilerin sayısı belli olacak ve onlara verilen sağlık hizmetleri ve yardımlarda düzenli hale gelecek.

AFAD Koordinasyon Tırı yetkilisi Ramazan Yerlikaya, yaptığı açıklamada, ildeki Yezidilerin sayısının belirlenmesine yönelik kayıt işlemlerine başlandığını söyledi. Yerlikaya, ilde Yezidilerin sayısının 3 bine yaklaştığını kaydederek, şunları dile getirdi: "Yezidileri randevu ile çağrırarak kayıtlarını yapıyoruz.

Aynı tırda sabah saatlerinde Suriyelileri, öğleden sonra da Yezidileri kayıt altına alıyoruz. Suriyelilere verdiğimiz Yabancı Tanıtma Belgesi, hastane, okul ve kamu kurumlarında onlara kolaylık sağlayacak şekilde düzenlendi. Bu kartlardan Yezidilere de verilecek."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler