YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yevmiyesi düşürülen işçi, intihara kalkıştı
Yevmiyesi düşürülen işçi, intihara kalkıştı
21 Eylül 2015 09:56
Şişli Bomonti’de yapımı devam eden inşaatta çalışan bir işçi bayram öncesi günlük yevmiyesinin anlaştığı fiyatın altına düşürülmesi nedeniyle yerden metrelerce yükseklikteki vincin tepesine çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Olay, 14.00 sıralarında Şişli Bomonti’de bulunan bir inşaat alanında meydana geldi. İddiaya göre, 1 hafta önce inşaatta işe başladığı öğrenilen adı öğrenilemeyen bir işçi 100 lira yevmiye ile çalışmaya başladığı inşaatta günlük ücreti bugün 100 liradan 50 liraya düşürüldü.

Bunu öğrenen işçi duruma sinirlenerek 7 katlı inşaatın tepesinde bulunan dev vince çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Arkadaşlarının vincin tepesine çıktığını gören işçiler durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirirken bir işçi de arkadaşını ikna etmek için vince çıktı. Dev vincin üzerinde yerden metrelerce yükseklikte intihar girişiminde bulunan şahıs arkadaşının ikna çabalarına karşın bir türlü ikna olmadı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yaşanan olayda intihara kalkışan inşaat işçisi çevreye, “Bayram geldi çocuklarıma ayakkabı almaya param yok. Vali buraya gelsin. Ölümün kıyısında çalışıyoruz” diyerek serzenişte bulundu.

Yaklaşık 20 dakika boyunca vincin tepesinde kalan işçi inşaatta çalışan arkadaşının çabaları sonucunda ikna edilerek vinçten indirildi. Arkadaşlarının metrelerce yükseklikten inmesiyle işçiler derin bir nefes alırken, intihara kalkışan işçi gözaltına alındı.

 // uğur yiğit
devlet memuruna baktığı kadar bir de bunlara baksa. her seferinde işverene pas atmasınlar. çoğu işveren çalışanın menfaatine iş yapmaz bunu düzene sokacak olan devlettir. vergiye gelince hiç affetmeden alıyor eksiksiz. böyle oldukça daha çok oy kaybeder bu iktidar....
21 Eylül 2015 10:55
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler