YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeşil kart cinneti
Yeşil kart cinneti
08 Ekim 2010 18:03
Yeşil kartının iptal edilmesine tepki gösteren kanser hastası, av tüfeğiyle toplum sağlığı merkezini bastı.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, yeşil kartının iptal edilmesine tepki gösteren kanser hastası, av tüfeğiyle geldiği Toplum Sağlığı Merkezinde havaya ateş açınca, kadın polis tarafından bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, inşaat işçisi 48 yaşındaki Muhlis B, içerisinde yeşil kart bürosu bulunan Bayraklı 1612 Sokak'taki Toplum Sağlığı Merkezine giderek, yanında getirdiği av tüfeğini çıkardı ve bağırmaya başladı.

Toplum Sağlığı Merkezinde görevli kadın polis memuru F.E, çalışan memurların ve vatandaşların yere yatmasını isteyerek, Muhlis B'ye de silahı bırakma uyarısında bulundu. Yapılan ikaza rağmen Muhlis B'nin havaya ateş açması üzerine, polis memuru da silahını çekerek bir el havaya ikaz ateşi açtı. F.E, silahı bırakması yönündeki ikazlarına uymayan ve tüfeğini çevredekilere doğrultmuş halde bağırmaya devam eden Muhlis B'yi sağ bacağından vurdu.

Yere yığılan Muhlis B, F.E. ve olay yerine çağrılan takviye ekipler tarafından silahı alınarak etkisiz hale getirildikten sonra, Karşıyaka Devlet Hastanesine kaldırıldı. Merminin, Muhlis B'nin sağ ayağını sıyırdığı önemli bir yarasının olmadığı öğrenildi.

İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan F.E'nin, kanser tedavisi gördüğü, oğlunun askere gitmesi üzerine yeşil kartının iptal edildiği ve buna sinirlenerek eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi. Yetkililer, vatani görevini yapanların anne, baba, eş ve çocuklarının sağlık hizmetlerini Milli Savunma Bakanlığı karşıladığı için yeşil kartının iptal edildiğini açıkladı.

Olay nedeniyle şok yaşayan Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları, Muhlis B'nin daha önce de gelip bağırdığını ve tehditte bulunduğunu belirtti.

Muhlis B, tedavisinin ardından gözaltına alındı. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler