YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yenikapı AK Parti'nin İstanbul mitingine hazırlanıyor
Yenikapı AK Parti'nin İstanbul mitingine hazırlanıyor
24 Ekim 2015 18:26
AK Parti'nin, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesinde yarın düzenleyeceği Büyük İstanbul Mitingi dolayısıyla Yenikapı Miting Alanı'ndaki hazırlıklar devam ediyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yarın düzenlenecek Büyük İstanbul Mitingi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "39 ilçemizde de 8 bini aşkın kardeşimiz, teşkilat mensubumuz buraya, yarın İstanbullunun huzurlu ve sıkıntısız bir şekilde gelmesi için çaba gösteriyor" dedi.

AK Parti'nin, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesinde yarın düzenleyeceği Büyük İstanbul Mitingi dolayısıyla Yenikapı Miting Alanı'ndaki hazırlıklar devam ediyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımcılara sesleneceği sahnenin kurulduğu alanda, vinçler yardımıyla hazırlıklar yapılıyor. 

"Sen Ben Yok Türkiye Var, Yenikapı'da Birlik Var, Kardeşlik Var" sloganıyla düzenlenecek miting için alana demir bariyerler konulurken, çadırlar da kuruluyor.

Alandaki çalışmaları inceleyen Temurci, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yarınki mitinge 1 milyon kişiyi beklediklerini ifade ederek, vatandaşların Yenikapı'ya sorunsuz gelmeleri için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Alanda vardiyalı olarak 4 bin 300 kişinin çalıştığını belirten Temurci, şöyle devam etti:

"Gerçekten canla başla çalışıyorlar. 39 ilçemizde de 8 bini aşkın kardeşimiz, teşkilat mensubumuz buraya yarın İstanbullunun huzurlu ve sıkıntısız bir şekilde gelmesi için çaba gösteriyor. Bu meydana öyle bir sahne kuruldu ki, 1-1,5 milyon insan beklediğimiz bu alanda her yerden görülebilsin diye 80 küsur metre yüksekliğinde, 15 metre genişliğinde, Türkiye'nin en büyük sahnelerinden bir tanesini kuruyoruz. Alanda arkada kalacak kardeşlerimiz için yaklaşık 20 ses kulesi yerleştirildi. 16 büyük dev ekran olacak. Bu alana yarın gelindiğinde mescidiyle, dinlenme alanlarıyla, hastanesiyle, 560 personelimiz 120 noktada hizmet görmüş olacak. Buraya gelen bütün kardeşlerimizi hem Başbakanımızla buluşturmak hem de AK Parti'nin 1 Kasım Beyannamesi'ni, İstanbul'la ilgili vizyonunu, 1 Kasım sonrası adeta hükümet programına dönüşecek bu beyannameyi ve İstanbul'la ilgili müjdelerini buradan yarın vermiş olacağız."

Yarın havanın daha güzel ve güneşli olacağını aktaran Temurci, İstanbulluları yarın mitinge beklediklerini, gelen herkesin Türkiye'nin güveni, istikrarı ve huzuru için bu meydanda bulunacağını ifade etti.

Denizden ulaşım planlandı

Miting alanına gelişlerle ilgili daha önceki uygulamalardan farklı bir düzenleme yaptıklarını dile getiren Temurci, otobüslerden çok daha fazla gemi ve vapur planladıklarını, 140'a yakın gemi ve vapurun, sahnenin arka tarafında kurulan adeta liman gibi yaklaşım yerlerine yanaşacaklarını, vatandaşların da oradan miting alanına rahat bir şekilde gireceğini kaydetti.

Temurci, 7 bine yakın otobüs planlamasının yapıldığını belirterek, ilçelere dağıtılan otobüslerin ulaşımı sağlayacağını söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler