YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni yıla gece yarısı kayarak girdiler
Yeni yıla gece yarısı kayarak girdiler
01 Ocak 2015 01:19
Palandöken Kayak Merkezi'nde yılbaşı için düzenlenen programlarda, farklı ülkelerden gelen turistler kayak yaptı, dilek balonu uçurdu, karda eğlendi.

Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde düzenlenen programda, yerli ve yabancı turistler yılbaşına kayak yaparak, dilek balonu uçurarak girdi.

Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan ve Polonya'dan gelen turistlerin de ağırlandığı Palandöken'deki otellerde, gala yemeği, eğlence programları ve kayak gösterileri düzenledi.

Salonlardaki programların ardından pistlere çıkan turistler, kar üzerinde dans ederek yeni yılı kutladı. Sıcaklığın sıfırın altında 5 derece olmasına rağmen, soğuk havaya aldırış etmeyen turistler, Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında bulunan Palandöken'de yeni yıla eğlenerek girdi.

Meşaleli kayak gösterisinin ardından, havai fişek gösterisi yapıldı. Farklı ülkelerden gelen turistler, Palandöken semalarına dilek balonları da uçurdu.

Aydınlatılmış pistlerde kayak yaptılar

Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tesislerde yapılan suni karlama sayesinde kar kalınlığının 45 santimetreye ulaştığı Palandöken Kayak Merkezi'nde aydınlatılmış pistler sayesinde bazı turistler kayak yaparak 2015'e girdi.

Çocuklar kızak kayarken, bazıları da kartopu oynadı. Otel işletmecileri ile yerli ve yabancı turistler, kar üzerinde pasta keserek yeni yılı kutladı.

Bölgedeki bir otelin genel müdürü Mehmet Varol, gazetecilere yaptığı açıklamada, güzel bir yılbaşı olduğunu ve Palandöken'deki otellerdeki doluluk oranlarının yılbaşı sayesinde yüzde 100'e ulaştığını söyledi.

Yeni yıl için farklı ülkelerden turist kafilelerinin geldiğini belirten Varol, "Yerli ve yabancı misafirlerimize yönelik farklı organizasyonlar düzenledik. Eğlence programları, meşaleli kayak gösterileriyle misafirlerimizin güzel vakit geçirmesini sağladık" diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler