YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de bombalı saldırı: 1 ölü
Yemen'de bombalı saldırı: 1 ölü
03 Aralık 2014 10:42
Yemen'de İran Büyükelçisinin konutuna yönelik 1 kişinin öldüğü bombalı saldırıda, yaralı sayısının 17 olduğu bildirildi.

Başkent Sana'daki Hadde Caddesinde bulunan büyükelçilik konutunun bulunduğu bölgeye bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Patlamanın şiddeti ile çevredeki bir çok bina hasar gördü.

Bölgedeki emniyet yetkililerinden alınan bilgilere göre yaralı sayısının 17 olduğu ve ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtildi.

İran'ın Sana BüyükelçisiSeyyid Hasan Nam'ın konutunu hedef alan saldırıda ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetmiş 3 kişi yaralanmıştı. Bölgede Nam'ın konutunun yanı sıra çok sayıda büyükelçilik konutu ve istihbarat binası da bulunuyordu. Saldırıyı henüz üstlenen olmazken, Büyükelçi Nam'ın Yemen'deki görevine başlayalı henüz iki gün olduğu ifade edildi.

Öte yandan, AA muhabirine konuşan görgü tanığı Ahmet es-Samei, ''Sabah erken saatlerde büyük bir patlama duyduk. Patlama çok yakınımızdan geliyordu. Komşumuzun ve çevredeki bir çok evin camları patlamanın şiddeti ile kırıldı. Büyük panik yaşadık, böyle bir patlamayı Yemen halkı olarak tasvip etmiyoruz. Böyle eylemlerin İslam'da hiç bir yeri yok'' dedi.

Olay yerinde incelemeler devam ederken, meraklı halkın bölgeye akın etmesinin çalışmaları zorlaştırdığı gözlemlendi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler