YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yedikleri pide 'zehir' oldu
Yedikleri pide 'zehir' oldu
29 Kasım 2013 00:10
Tokat’ta yatılı Kur’an kursunda akşam yemeği olarak kıymalı pide yiyen 41 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.

Tokat’ta yatılı Kur’an kursunda akşam yemeği olarak kıymalı pide yiyen 41 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırılırken, 12’si yataklı serviste tedavi altına alındı.
Edinilen bilgiye göre; Tokat il merkezinde bulunan bir Kur’an Kursunda akşam yemeğinde öğrenciler kıymalı ve çökelikli pide yedi. Kıymalı pide yiyen öğrencilerden bazıları bir süre sonra mide bulantısı ve kusma nedeni ile minibüsle hastaneye getirildi.

Bazı öğrencilerde 112 Acil Yardım ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Tokat Devlet Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen öğrenciler acil serviste tedavi altına alındı. Öğrencilerden 12’si yapılan tetkiklerin ardından yataklı serviste tedavi altına alındı.

Tokat Devlet Hastanesi’ne gelerek gelişmelerden bilgi alan İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, öğrencilerin sanayiden bir esnafın Kur’an Kursuna öğrencilerine çökelikli ve kıymalı pide göndermiş olduğunu ifade ederek, “Kıymalı pide yiyen çocuklara rahatsızlık meydana geldi.

Gıda maddesinin numunelerini alıyoruz. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra durum açıklık kazanacak. Çok ciddi bir durum olmamakla beraber mide bulantısı ile birlikte öğrenciler hastaneye getirildi. 7’si 18 yaş üstü olmak üzere 41 öğrenci müşahede altında. Allaha şükür çok ciddi bir sorun yok” diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler