YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yediği dayak yanına kar kaldı
Yediği dayak yanına kar kaldı
23 Mart 2010 17:31
Kars’da geçtiğimiz günlerde eşi tarafından dövülerek sokağa atılan Latife Özyaşın, eşinin bir gün sonra serbest bırakılmasıyla adeta yıkıldı.

Eşi İsmail Özyaşin tarafından önce evinde, sonrada sokakta bayılana kadar dövülen talihsiz kadın  hastaneye kaldırılırken, dayakçı koca İsmail Özyaşin ise gözaltına alınmıştı. Olay gecesi karakolda tutulan İsmail Özyaşin, bir gün sonra serbest bırakılmıştı. Yaşadığı talihsiz olayın etkisinden bir türlü  kurtulamayan acılı kadın  “Üç gün önce bu talihsiz olayı yaşadım. Kendime Geldiğimde hastanedeydim. Her yerim ağrıyordu. Olaydan sonra beni kimse aramadı. Sadece sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden  bir yetkili bana yardımcı olacağını söyledi” dedi. Eşini evden uzak tutmak için harcadığı tüm çabaların yetersiz kaldığını belirten Latife Özyaşin,  “Eşim tüm çabalarıma rağmen, geceleri gizlice eve giriyor. Ben ve çocuklarım bizlere zarar verecek diye korkudan uyuyamıyoruz” dedi.
 

14 yaşında evlenen, 39 yaşındaki Latife Özyaşin’in 6 yaşındaki Çilem isimli kızı İstanbul’da çıkan yangın sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. İki kızını geçim sıkıntısı yüzünden  erken yaşta evlendirmek  zorunda kalan Özyaşın’ın ailesinin üç erkek çocuğundan sadece birinin okuduğu öğrenildi. İstasyon mahallesindeki Rus yapımı eski binada, kirada oturan ailenin evi ise harabeden farksız. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler