YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yatalak hastanın katil zanlısı damadı çıktı
Yatalak hastanın katil zanlısı damadı çıktı
23 Aralık 2015 10:55
Adana'da yatağında çekiçle başı ezilerek öldürülen felçli Selami Çilingir'in katil zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan damadı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, merkez Seyhan ilçesi Karakuyu Mahallesi'nde 37 gün önce Selami Çilingir'in evindeki yatağında başının sert bir cisimle ezilerek öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını tamamladı.

Ekipler, evin kapısında ve pencerelerinde zorlama olmadığını, öldürülen Selami Çilingir'in ekonomik durumunun iyi olduğunu belirleyerek, mirasından pay alabilecek yakınları tarafından öldürülmüş olabileceğini değerlendirmesiyle aile bireylerini takibe aldı.

Olay günü maktulün eşi Naciye Çilingir'in evli kızı Özlem Ç'nin akrabalarıyla Mersin'in Tarsus ilçesindeki bir yakınlarının düğününe gittiğini, damadı İ.Ç'nin ise bu düğüne gitmediğini tespit eden ekipler, soruşturma sürecinde yaklaşık 100 kişiyle görüştü.

Verdiği çelişkiler ifadeler üzerine gözaltına alınan İ.Ç'nin çapraz sorgusunda kayınbabasının işleriyle kendisinin ilgilendiğini, evlatları arasında ayırım yaptığını, diğer çocuklarına maddi destek verdiği için öldürmeye karar verdiğini anlattığı, Selami Çilingir'i başına çekiçle vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Öte yandan, zanlının olay sırasında kullandıktan sonra foseptiğe attığı maske, eldiven ve çekiç, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresine ait vidanjörle uzun aramalar sonucu bulundu.

Emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, adliyeye sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Mersin'de Seyhan ilçesinde 15 Kasım'da bir yakınının düğününe giden Naciye Çilingir, eve döndüğünde felçli eşi Selami Çilingir'i yatağında başına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulmuştu.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler