YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşlı adamı böyle çarptılar
Yaşlı adamı böyle çarptılar
10 Şubat 2010 20:29
Yaşlı adam önce parasını çaldırdı sonra yere düşüp yaralandı

Kadıköy Bostancı'da yaşlı bir adam hırsızların hedefi oldu. Hırsızlar, "Diş hekimi olan kızınıza 50 milyon borcum var" deyip 100 TL uzattıkları yaşlı adamın para üstü vermek için cebinden çıkardığı cüzdanındaki paraları çaldı. Olayın ardından taksiye binmek isterken yere düşen yaşlı adam yaralandı.
 

Olay, saat 12.00 sıralarında Bostancı Şenesenevler minibüs yolunda meydana geldi. İddiaya göre, hastaneye gitmek için evinden çıkan Erkut Onar(73), yolda yürürken yanına kimliği belirsiz birkaç kişi geldi. Yaşlı adamın kızının diş hekimi olduğunu önceden bildikleri öğrenilen zanlılardan biri, "Diş hekimliği yapan kızınıza 50 TL borcum var onu vermek istiyorum" diyerek Onar'a 100 TL uzattı. Onar, para üstü vermek için cüzdanını çıkardığı sırada, zanlılar cüzdanda bulunan 500 TL'yi el çabukluğu ile alarak, kayıplara karıştı. Hırsızların hedefi olan yaşlı adam, taksiye binmek isterken yere düştü. Başını taksiye çarpan Onar, çevredekilerin yardımı ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaşlı adamın durumunun iyi olduğu bildirildi.
 

Öte yandan görgü tanıklarının haber vermesi üzerine polis bölgede geniş çaplı arama başlattı. Zanlıların kaçarken bindiği taksinin plakasını belirleyen güvenlik güçleri, T.A'nın kullandığı taksiyi Üsküdar Paşalimanı Caddesi'nde durdurdu. Taksi sürücüsü ile birlikte araçta bulunan 2 kişi gözaltına alındı. Takside bulunan 2 kişinin, Doğancılar Karakolu'nda alınan ifadeleri doğrultusunda olayla bağlantıları olmadığı öğrenildi. Suçlamaları kabul etmeyen taksi sürücüsü ve diğer 2 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, kaçan zanlıların yakalanması için soruşturma başlatıldı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler