YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşlı adam 14 gündür kayıp
Yaşlı adam 14 gündür kayıp
12 Aralık 2009 20:19
Yaşlı adamın 55 yıllık eşi çok üzgün bir halde kocasının yolunu gözlüyor

Karaman'da 14 gün önce evinden ayrılan 72 yaşındaki Alzheimer hastası Ahmet Bircan'dan tüm aramalara rağmen haber alınamıyor. Babasının fotoğraflarını şehrin her yerine asan oğlu Halil Bircan hiç bir haber alamadıklarını belirterek, artık umutlarının azaldığını belirtti. 

 
 

Çeltek Mahallesi Dağ Oteli mevkisinde bulunan evlerinde hayvancılıkla geçimlerini sağladıklarını ifade eden Halil Bircan, ''O gün sabah 07.00 sıralarında eşim ve annem kahvaltı hazırlamak için mutfaktayken babam kimseye bir şey söylemeden evden çıkmış. Normalde de erken kalkıp hayvanlara falan baktığı için dikkatimizi çekmedi. Bir süre sonra gelmeyince komşulara sorduk. Yakın civarlarımıza baktık. Bir sonuç alamayınca jandarmaya ve polise haber verdik. Eş dost her yeri aradık. Şehrin her yerine fotoğraflarını astık. Köyümüz buraya 45 kilometre uzaklıktaki Elmadağ köyü. Köye gitmeye çalışmış olabilir diye düşünerek köye giden arazi yollarına da baktık. Bu gün 14 gün oldu. Hayatından endişe ediyoruz. İlaçları da evde kalmış. Bayramı yaşayamadık. Onu çok özledik. Yaşlı annemi eve sokamıyoruz. Soğukta, yağışta devamlı dışarıda duruyor. Babamın yolunu gözlüyor'' dedi. 
 

Kayıp olan Ahmet Bircan'ın eşi 73 yaşındaki Emine Bircan ise, kocasını çok özlediğini söyleyerek, "Ben 55 senelik evliyim. Bu 55 yıl boyunca hiç ayrı kalmadık. Devamlı beraberdik. Çok zor günlerimiz geçti. Çobanlık yaptık, ırgatlık yaptık, bugünlere geldik. Şimdi eşim 14 gündür kayıp. Bu soğukta ne yapar, nereye sığınır. Gücüm yetmiyor ki kendimi dağlara atayım. Onun arkasından ben de kaybolayım. Bana kocamı bulun" diye konuştu.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler