YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşlarının 2 katı sabıkaları var
Yaşlarının 2 katı sabıkaları var
19 Ağustos 2010 16:45
Hırsızlıktan edindikleri paraları da gece kulüplerinde harcamışlar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 çocuğun, yaşlarının iki katı kadar sabıkaları var.

Marmaris'te son günlerde lüks villalarda hırsızlık olaylarının artış göstermesi üzerine Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri araştırma başlattı. Yapılan araştırmada, güvenlik kamerası kayıtları ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda hırsızlık şüphelilerinin G.E. (16) ve S.E. (15) olduğu belirlendi.
 

Takibe alınan iki çocuk, Çıldır Mahallesi'ndeki bir villaya girmek isterken yakalanarak gözaltına alındı. Marmaris Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlıların, daha önceden 30'dan fazla hırsızlık suçundan sabıkalarının bulunduğu tespit edildi.
 

Gözaltına alınan iki çocuğunun kaldıkları yerde yapılan aramada 2 iPod, 6 cep telefonu ve 4 fotoğraf makinesi bulundu. Ele geçirilen eşyaların, seri numaralarına bakılarak tutanak karşılığında sahiplerine teslim edildiği öğrenildi.
 

Bu arada zanlıların, çaldıkları eşyaları satarak elde ettikleri yaklaşık 5 bin lirayı Marmaris Barlar Sokağı'ndaki gece kulüplerinde harcadığı belirlendi.  İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından zanlılar, Marmaris Adliyesi'ne sevk edildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler