YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil?
Yarın okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil?
17 Ocak 2016 22:56
Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. Yarın okullar tatil mi? 18 Ocak 2016 okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil? Detaylar haberimizde.

Bazı bölgelerde yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışı eğitimde aksamalara sebep oluyor. Durum böyle olunca bir çok veli ve öğrencinin akıllarına "Okullar yarın tatil olacak mı" sorusu geliyor. 

YARIN OKULLAR TATİL Mİ? YARIN HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL?

Yoğun kar yağışıyla birlikte bazı illerdeki okullarda eğitime ara verildi. Okulların tatil olduğu iller şu şekilde; 

İSTANBUL

istanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime 18.01.2016 Pazartesi günü ara verilmiştir

KOCAELİ

Kocaeli'de olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı.  

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kocaeli genelinde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, "Meteorolojik verilere göre; yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceği; 18.01.2016 Pazartesi, gün boyu kar yağışının devam edeceği anlaşılmıştır. Bu nedenle; kar yağışının araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile il genelinde; anaokulları; ilk, orta ve liseler ile (rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 18.01.2016 Pazartesi günü, bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır" denildi.

MUĞLA

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.  

Muğla’da hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18.01.2016 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

SAKARYA

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada taşımalı sistemdeki öğrencilere bir gün kar tatili verildi.

Sakarya Valiliği'nden akşam saatlerinde yapılan açıklamada, 18 Ocak Pazartesi günü il ve ilçelerde taşımalı sistemdeki öğrencilerin kar tatili yapacakları belirtildi.

MANİSA

Manisa'nın Demirci ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilecek. 

Demirci Kaymakamlığı, yağış nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini duyurdu.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, ilçede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü, ekiplerin yolları açık tutabilmek için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi..

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler