YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın okullar tatil mi? 8 Şubat 2016 okullar tatil mi?
Yarın okullar tatil mi? 8 Şubat 2016 okullar tatil mi?
07 Şubat 2016 22:07
Yoğun kar yağışı Türkiye'nin bazı bölgelerini esir alırken, beraberinde kar tatilini de getirdi. Bazı illerde yarı yıl tatili bir gün daha uzatıldı. Yarın okullar tatil mi? Okullar tatil olacak mı? Hangi illerde okullar tatil? detaylar haberimizde...

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Yoğun kar yağışının etkili olduğu bazı bölgelerde okullar tatil edildi. Bazı illerde yarı yıl tatili bir gün daha uzayacak.

HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL?

BAYBURT

Bayburt'taki okullarda eğitim, yarıyıl tatilinin ardından, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak.

Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitim yapılmayacağını belirtti.

Öte yandan Çağlayan, tüm kurumlardaki engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

KARS

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Kars'ta ilk ve orta dereceli okullar yarın için tatil edildi. Valilik, dün gece başlayan ve yoğun devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın il genelinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engellilerin de yine 1 gün izinli sayılacağını açıkladı

AĞRI

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ağrı'da ilk ve orta dereceli okullar yarın için tatil edildi.

Valilik, kent merkezi ve ilçelerde dün geceden itibaren başlayan ve yoğun devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın il genelinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarndada çalışan hamile ve engellilerin de yine 1 gün izinli sayılacağını açıkladı.

ERZİNCAN

Erzincan'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinde ikinci yarıyılın başlangıcı olan 8 Şubat Pazartesi günü eğitime bir gün ara verildi. 
Refahiye İlçesinde ise sadece taşımalı eğitim tatil edildi.

ORDU

Ordu'nun Mesudiye ilçesindeki tüm okullarda eğitim, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları sonucu Mesudiye'deki okullarda yarın eğitim yapılamayacağını söyledi.

İlçedeki öğrencilerin, yarıyıl tatilinin ardından eğitime bir gün gecikmeli başlayacağını belirten Karataş, "Bölgede kar yağışı devam ediyor. Kar, özellikle yüksek rakımlı ilçelerimizde etkisini göstermeye başladı. Mesudiye dışında başka ilçelerde okulların tatil olup olmayacağına, yarın sabah karar verilecek" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler