YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın okullar tatil mi? 21 Ocak 2016 okullar tatil mi?
Yarın okullar tatil mi? 21 Ocak 2016 okullar tatil mi?
20 Ocak 2016 23:04
Yurdu birçok bölgede etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle yarın yani 21 Ocak Perşembe günü bazı şehir ve ilçelerde okullar tatil edildi... Yarın okullar tatil mi? 21 Ocak Perşembe okullar tatil mi? detaylar haberimizde

Kar yağışının etkili olduğu şu günlerde öğrencilerin gözü kulağı yetkililerden yapılacak tatil açıklamalarında. Okullar tatil olacak mı? Yarın okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil? İşte cevabı:

İZMİR

İzmir'in Bergama ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Kar yağışı ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Madra ve Yuntdağ mahallelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanırken İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede kar temizleme çalışmalarına başladı. Üç ayrı ekip, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, öğle saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okulların 21 Ocak Perşembe tatil edildiğini belirtti. Canatan, "Buzlanma ve kar nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep olmamak için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesini uygun gördük" dedi.

BİTLİS

Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Bitlis merkez ile bağlı köylerde kar yağışı ve tipinin eğitimde aksamalara yol açacağını vurgulayarak, okullarda eğitime ara verildiğini açıkladı. 

Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç ise hava koşullarından dolayı yaşanacak olumsuzlukları önlemek amacıyla ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime ara verildiğini söyledi. 

Bu arada, Tatvan, Ahlat ve Hizan ilçelerinde de taşımalı eğitim gören öğrencilerin izinli sayılacakları bildirildi.

ESKİŞEHİR

Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek için il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitime 21 Ocak Perşembe ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in 6 ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Altıeylül, Karesi, Balya, Dursunbey ve Savaştepe ilçelerinde tüm okullar, Gömeç ilçesinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda 21 Ocak Perşembe eğitime ara verildiği belirtildi.

Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler