YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarım tona yakın uyuşturucu
Yarım tona yakın uyuşturucu
13 Mart 2010 17:49
Narkotik köpeği 'Fosfor'un marifetiyle, bir kamyon kasasında kilolarca uyuşturucu madde ele geçirildi.

Erzurum'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) narkotik köpeği 'Fosfor'un marifetiyle, bir kamyon kasasında 494 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.
 

Erzurum- Aşkale karayolu üzerindeki uygulama noktasında KOM ekipleri gece saatlerinde Narkotik köpeği Fosfor'la birlikte araçlar üzerinde arama gerçekleştirdi. Bingöl'den gelip Erzurum üzerinden İstanbul'a seyretmekte olan H.K. yönetimindeki 21 GJ 870 plakalı kamyon, KOM ekiplerince Aşkale uygulama noktasında durduruldu. Gece olması nedeniyle şüpheli görülen kamyon, narkotik köpeği 'Fosfor' marifetiyle arandı.
 

Fosfor'un toz esrar ve kubar esrarın kokusunu alması ve bu yönde davranış sergilemesi üzerine KOM ekipleri, kamyonun kasasına çıkarak arama yaptı. Aramalarda tahta paletlerin altında naylon torbalarda 445 kilogram kubar ile 49 kilogram toz esrar ele geçirildi.
 

Uyuşturucu maddeleriyle ilgili olarak kamyon sürücüsü H.K. ile Z.G. isimli şahıs gözaltına alındı. Zanlıların ifadelerinin alınmasının ardından pazartesi günü adli mercilere sevk edileceği belirtildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler