YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yardıma muhtaç çocuklar için 25 gün kürek çektiler
Yardıma muhtaç çocuklar için 25 gün kürek çektiler
26 Eylül 2016 11:51
Yardıma muhtaç çocuklara destek olmak amacıyla 25 gün önce Antalya'dan kano ile çıkan biri İngiliz 3 kişi, Muğla'nın Fethiye ilçesine ulaştı

Yardıma muhtaç çocuklara destek olmak için 25 gün önce kanoyla Antalya'dan yola çıkan Doğan Eraslan (39) ve Serkan Tarım (44) ile İngiliz Sam Tucker (28), Muğla'nın Fethiye ilçesine ulaştı.

Karagözler Mahallesi sahiline kanocuları Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Fethiye'ye yerleşen İngilizler tarafından yardıma muhtaç çocuklar için kurulan Fethiye International Group (FIG) üyeleri, hayırsever İngiliz ve Türk vatandaşlar alkışlarla karşıladı.

Doğan Eraslan, karşılamanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği FIG'e destek olmak için gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yolculuk boyunca kamp yaptıkları yerlerde insanlara yardıma muhtaç çocuklara destek olunması gerektiğini anlattıklarını belirten Eraslan, "İnsanlara 'Bize inanıyorsanız, bu zorlu yolculukta bizi desteklemek istiyorsanız lütfen FIG'e küçük de olsa bir bağışta bulunun' dedik. Zorlu yolculukta bu bizim motivasyon kaynağımız oldu." dedi.

Eraslan, yolculuklarının 25 gün sürdüğünü ve Fethiye'ye geldikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

5 bin lira bağış toplandı

Yardıma muhtaç çocuklar için böyle bir etkinlik yapmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Eraslan, "Konakladığımız yerlerde insanlar ilgi gösterdi. Bu etkinliğin, çocuklara destek olmak amacıyla kurulan bir yardım kuruluşu için yapılması nedeniyle saygıyla yaklaştılar. Şu ana kadar yaklaşık 5 bin lira bağış yapılmış. Bu da yardıma muhtaç birçok çocuğun eğitime ve sağlık giderlerine katkı olacak." diye konuşu.

Etkinliğe katılan İngiliz Sam Tucker ise Akdeniz'de böyle bir etkinliğe katılmanın zorluklarının yanında güzel yanları da olduğunu belirtti. Daha önce sokak hayvanlarına destek olmak için bir etkinlik yaptığını ve İzmir'de bir kanser derneğine destek olmak için de bisikletle Afrika'ya gittiğini anlatan Tucker, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi çok seviyorum. Bir hayır kuruluşu için bu etkinliğe katılmak benim için önemliydi. Yardıma muhtaç çocuklar gibi bazı konulara dikkati çekmek için doğa etkinliklerine vakit ayırıyorum. Bunu çocukların eğitimine, sağlık giderlerine destek olmak için kurulan dernek için yapmak güzeldi. Destek olan herkese teşekkür ediyorum."

Serkan Tarım da yardım toplamak, toplumda farkındalık yaratmak adına etkinliğe katıldığını dile getirdi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler