YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktor konuştu
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlama sonrası ilk müdahaleyi yapan doktor Ayten İnan, "Kapkaraydılar ve kömüre dönüşmüşlerdi" ifadelerini kullandı.
Yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktor konuştu
21 Temmuz 2015 / 06:58 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 09:21

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden Suruç'a gelen 'Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu' üyelerinin Amara Kültür Merkezi bahçesinde açıklama yaptıkları sırada patlayan bombanın en yakından şahitlerinden biri Doktor Ayten İnan.

Kömüre dönmüşlerdi

İstanbul'dan gelen ve patlama esnasında olay yerinde bulunan İnan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Grubun tamamı açıklama sırasında bahçedeydiler ve kümülatif olarak daire oluşturmuşlardı. Yaklaşık 300 kişiydik. Türkiye'nin dört bir yanından gelmişlerdi. Barış için gelmişlerdi, hepsi pırıl pırıl insanlardı. Birden bir patlama oldu ama ne olduğunu anlayamadım. Kulaklarım duymaz oldu. Yere düşmüştüm. Kendime geldiğimde yanımdaki çocuklara baktım. Tahtadaki satranç taşları gibi yere devrilmişlerdi. Kapkaraydılar ve kömüre dönüşmüşlerdi.

Her taraf yanmıştı

Her taraf yanmıştı. Güçlükle ayağa kalktım. Yaralılara müdahale ettim. Ardından polisler ve ambulanslar geldi. Hastaneye kadar yaralılara müdahale ettim. Buraya beraber geldiğim arkadaşlarımı arıyorum ve hepsinin telefonu kapalı. Burada devlet güvenlik zaafiyeti yaşamış ve vatandaşını koruyamamıştır."

yalan
 // Murat Ersin
Doktor denilen zat ölenlerle aynı zihniyet. Örgütün sitelerine bakın buzlanmamış görüntülerle aynı bu kadın gibi ajitasyon yapıyor. YALAN...
21 Temmuz 2015 12:38
 // fatih
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
21 Temmuz 2015 Salı 08:31
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler