YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı yakınları minibüsü ateşe verdi!
Yaralı yakınları minibüsü ateşe verdi!
27 Nisan 2013 18:12
Kartal-Pendik hattında minibüsçüler arasında yaşanan kavga, yaşanan kundaklama olayıyla yeni bir boyut kazandı.

Bu sabah silahlı çatışmada yaralanan minibüsçülerin yakınları, Pendik’te bir minibüsü kundakladı. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, alev alev anan minibüs amatör bir kamera tarafından görüntülendi.  

Edinilen bilgilere göre cinayetle sonuçlanan minibüsçü kavgası Pendik - Kartal hattında yaşandı. Pendik’te oturan bir minibüsçü ile Kartal’da oturan  başka bir minibüsçü kavga etti. Kavga sırasında bıçaklanan Erdal Açıkgöz isimli minibüsçü hayatını kaybederken, Açıkgöz’ün yakınları, bugün karşı tarafın evini bastı. Sabah saatlerinde yaşanan çatışmada Ercan D. Ve Emrah A. isimli şahısların yanı sıra dersaneye gitmekte olan Cennet Keleş (13) isimli bir kız çocuğu da yaralandı.

Yaralılar çevre hastanelerde tedavi altına alınırken, minibüsçüler arasındaki gerginlik bununla da bitmedi. Bugün yaşanan olayda yaralananların yakınları olduğu iddia edilen bir grup, Pendik Eşref Bitlis Bulvarı’nda öldürülen Erdal Açıkgöz’e ait minibüsünün önünü kesti. Minibüs şoförünü silah zoruyla durduran ve yolcuları aşağı indiren grup, araca molotof kokteyli attı. Birbiri ardında atılan 5 molotof kokteyli ile alev alan minibüs, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Alev alev yanan minibüs, bir vatandaşın cep telefonuyla da saniye saniye görüntülendi.

Bir görgü şahidi, “Minibüs birden yanmaya başladı. Biz koşmaya başladık. Yolcular kaçışıyordu. 8-9 yolcu vardı. O esnada herhalde şoför kapıyı açmış herkes aşağı iniyordu” dedi.

Bir başka vatandaş ise, "Yolcular çok korkmuş haldeydi. Beyaz bir arabayla önünü kesmişler.sonra şoföre silah çekmişler. Bir molotof kokteyli atıp yolcuları aşağı indirmişler. Sonra birkaç tane atıp kaçmışlar" diye konuştu.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler