YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanmış kadın cesedi davasında flaş gelişme
Yanmış kadın cesedi davasında flaş gelişme
01 Mart 2015 03:56
Akhisar ilçesinde, yanmış kadın cesedi bulunmasına ilişkin 3 kişi tutuklandı.

Hasköy Mahallesi'nde zeytinlikteki barakada yanmış bulunan kadın ve yaklaşık 1,5 yıl önce bir erkeğin öldürülmesi olaylarıyla ilgili gözaltına alınan Selda K, kızı Saadet K. ve oğlu Burak K. ile bu kişilere yardım ettiği ileri sürülen D.D, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan D.D, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Üçü de işitme engelli diğer zanlılar ise sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, yazılı açıklamasında, şüphelilerin tercüman vasıtasıyla müdafi huzurunda alınan ifadeleriyle tespit edilen maddi deliller ile olayın çözüme kavuşturulduğunu belirtti.

Şahiner, gerekçeli otopsi raporu ve DNA incelemesi sonucu İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığınca henüz ulaştırılamasa da maddi delillerden hareketle soruşturma savcılarınca maktulün, E.G. adlı kadın olduğunun değerlendirildiğini aktardı.

Akhisar'da 16 Aralık 2013'te kaybolan A.A'nın da kasten öldürüldüğünü maruz kaldığını, bulunması muhtemel yerlerde maktulün cesedine ait olduğu değerlendirilen parçaların muhafaza altına alındığını ve gerekli incelemelerin yapılması için İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığına gönderileceğini ifade eden Şahiner, bu olayla ilgili de firari olarak aranan bir şüpheli hakkında yakalama müzekkeresi çıkarıldığını bildirdi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler