YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanlış iğne öldürdü iddiası
Yanlış iğne öldürdü iddiası
29 Ekim 2009 23:15
Karabük'te, baş ağrısı ve yüksek ateş şikayetleri ile hastaneye götürülen 8 yaşındaki çocuğun, yapılan iğne sonucu öldüğü iddia edildi.

Elde edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Esentepe Mahallesi'nde, ilköğretim okulu 2. sınıfa giden Osman Ceyhun Yoldaş, baş ağrısı ve yüksek ateş şikayeti üzerine ailesi tarafından Karabük Doğum ve Çocuk Bakım Evi Hastanesi'ne götürüldü.

Hastanenin acil servisinde yapılan iğnenin ardından bir süre sonra fenalaşan Yoldaş, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada yapılan müdahaleye rağmen Yoldaş, yaşamını yitirdi. Baba Bahattin Yoldaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun, hastanede yapılan yanlış iğneden hayatını kaybettiği iddiasında bulundu.

Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, Doğum ve Çocuk Bakım Evi hastanesine baş ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle getirilen Yoldaş'ın muayenesinde beyin iltihabı ön tanısı konulduğunu söyledi.

Burada 5-6 saat gözetim altında tutulmasının ardından ZKÜ Tıp Fakültesine gönderilen çocuğun gönderildiği ZKÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde öldüğünü öğrendiklerini anlatan Eren, şöyle konuştu: "Hasta, hastanemize başvurduğunda hemen gerekli müdahale yapılmış ve gözlem altına alınmıştır. Hastanın uykuya meyilli olduğu gözlenmiş, beyin iltihabı ön tanısı ile sevki gerçekleştirilmiştir. Maalesef hastayı kaybettik. Acılı ailesine baş sağlığı, sabır diliyorum. Ailenin, yanlış iğne yapılmasından dolayı çocuğun hayatını kaybettiği yönündeki iddiası üzerine Valiliğin talimatı doğrultusunda soruşturma başlattık. Eğer ihmal söz konusu ise bu açığa çıkacaktır."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler