YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yangından sadece Kur'an-ı Kerim kurtuldu!
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde ahşap bir evde çıkan yangında tüm ev eşyalarla birlikte kül olurken, sadece Kur'an-ı Kerim'in yanmadığı görüldü.
Yangından sadece Kur'an-ı Kerim kurtuldu!
13 Ekim 2013 / 20:53 Güncelleme: 13 Ekim 2013 / 20:53

Alınan bilgiye göre, Kurtuluş Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Yakup Gürlek’e ait evde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangında evin tek katlı ve ahşap olması sebebiyle tüm ev ve ev eşyaları da tamamen kül oldu. Yangın sonrası evde yapılan incelemede küle dönen eşyaların arasında, yanmamış halde duran bir Kur'an-ı Kerim bulundu.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan yangın sonrası yanan evde yaptığı incelemede, ev yangınında tüm eşyalar kül olurken Kur'an'ın yanmamasını bir mucize olarak nitelendirdi. Tarhan, “Şu aziz mübarek Kurban Bayramı öncesi bu aile evsiz kaldı. İnşallah biz Kadirli Belediyesi olarak bu aileye sahip çıkacağız, hem rahat bir Kurban Bayramı geçirmeleri anlamında hem de daha sonra evin tadilatında yardımcı olacağız. Yanmayan Kur'an-ı Kerim herkes için bir ibret bir mucize.

Yangında tüm ev kül olurken tek mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim yanmamış. İnsanlara büyük bir ibret bence. Allah’ın kitabı yanmadı. Cenab-ı Allah Kur'an-ı Kerim için 'biz indirdik biz koruyacağız' diyor. Büyük bir mucize bu” şeklinde konuştu.

Ev sahibi ise yanmayan Kur'an-ı Kerim'in yatak odasının duvarında durduğunu, yatak odasındaki tüm eşyaların tamamen küle döndüğünü ancak Kur'an-ı Kerim’in yanmadığını belirtti.

 

İHA

21:48
 // ALLAH DİLERSE YAKMAZ
Doğrusu bu iman etmek için bir ölçü olamaz. Çünkü biz gayb'a iman edenlerdeniz. Yerde bulduğum, ayet ve hadis içeren kağıtları, saygı ve hürmetimden dolayı, ayak basılmayan yerde yakıyorum. Zaten en sinir olduğum şey de, takvim ve imsakiyelere ayet ve hadis yazılması. Adamlar gazete atar gibi, kapı diplerinden fırlatıyor. Çoğu ya yerlerde, yada çöplerde oluyor. Bu da, büyük bir saygısızlığa kapı aralamaktır....
13 Ekim 2013 21:48
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler