YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yangından çıkarılan ders ikinci faciayı önledi
Yangından çıkarılan ders ikinci faciayı önledi
22 Şubat 2016 16:20
Bolu'nun Kuzfındık köyünde 34 yıl önce 15 evin yandığı yangının ardından köylülerin her beş evin arasına yaptırdığı çeşme ve su havuzları, dün akşam yaşanan yangında felaketi önledi.

Merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Kuzfındık köyünde dün akşam medyana gelen yangında 2 ev, 3 ahır, 2 samanlık, 1 traktör ve çok sayıda tarım aleti zarar görmüş, 5 büyükbaş ve çok sayıda kümes hayvanı da telef olmuştu.

Yangının ardından herkese ders olacak önlemler dikkat çekti. Aynı köyde 1982 yılında medyana gelen yangında 15 evle birlikte çok sayıda ahır ve samanlık yanarak kül oldu. 34 yıl önce yaşanan bu yangının ardından köylüler, evlerini yeniden inşaa ettikleri sırada her beş evin arasına bir çeşme ve önlerine de su havuzu yaptı. Ayrıca, sokak girişlerine de yangın vanaları yerleştirdi. Dün akşam Kuzfındık köyünde 34 yıl aradan sonra ikinci kez büyük yangın meydana geldi. Köye ulaşan öncü itfaiye ekibi, takviye ekipler gelene kadar çeşme ve havuzlardaki suları kullanarak alevlere müdahale etti.

Diğer yandan Bolu Belediyesi ve İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleri enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Köylüler ekiplere yardımcı olurken, bir yandan da eksikler tespit ediliyor. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler