YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yangın iki evi kül etti
Yangın iki evi kül etti
17 Ekim 2015 09:07
Muğla’nın Fethiye ilçesinde çıkan yangın kullanılmayan ve akraba olan iki aileye ait evi kül etti.

Edinilen bilgiye göre; bugün sat 14.00 sıralarında Fethiye’nin Kesikkapı Mahallesi 513. Sokak’ta yıllar önce vefat eden Ayşe Samurkaş ait kullanılmayan tek katlı evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Yangın kısa sürede büyüyerek bitişiğindeki Fatma Yuluk'a ait depo olarak kullanılan eve de sıçradı. Evden alevler yükseldiğini fark eden mahalle sakinleri Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup Amirliği ekiplerine haber verdi. Çevrede yoğun binaların bulunması nedeniyle 5 itfaiye aracı ve 16 personelle yangına müdahale edildi.

Fatma Yuluk’a ait evdeki eşyalar, çevredeki vatandaşlar tarafından dışarıya çıkarılırken yangın yaklaşık 1 saatte kontrol altına alınıp söndürüldü. Eski bina olması ve içinde kimsenin oturmaması nedeniyle gelip geçenlerin ve bazı akşamcıların mekan tuttuğu binadaki yangın çevreye sıçramadan söndürüldü.

Ekiplerin yoğun müdahalesiyle kontrol altına alınan yangında, evler kullanılamaz hale geldi. Mahalle sakinleri, yangının kullanılmayan ve kapıları açık olan eve sigara içmek için gelen gençlerin çıkardığını ileri sürdü. Yangının çıktığı binanın varislerinin açtığı ileri sürülen davanın 2005 yılından bu yana devam ettiği öğrenildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler